Wykorzystanie zgazowania węgla – wykład otwarty

Na kolejne spotkanie z cyklu „Politechnika Otwarta” zapraszają Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej. Dr hab. inż. Marek Ściążko, prof. nadzw., dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu wygłosi wykład pt. „Wykorzystanie zgazowania węgla”.

Wykład odbędzie się we wtorek, 5 marca o godz. 18.00 w sali 300 w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny!

Prof. Marek Ściążko jest absolwentem Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Śląskiej w Gliwicach (specjalizacja: inżynieria chemiczna). Stopień naukowy doktora uzyskał na tym samym wydziale. Jest członkiem wielu organizacji, m.in.: Rady Naukowej Instytutu Energii - JRC Petten (Holandia), Europejskiej Platformy Technologicznej „Zero Emisyjna Energetyka”, FP7 Advisory Group for Energy przy Komisji Europejskiej, Komitetu Problemów Energetyki Polskiej Akademii Nauk, Rady Naukowej Głównego Instytutu Górnictwa. Od 1991 roku jest dyrektorem Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

2013-03-04 12:25:09