Wyróżnienie dla prof. Jacka Namieśnika

Prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, otrzymał dyplom uznania za wsparcie i rozwój współpracy z ukraińskimi uczelniami wyższymi. Łew Zacharczyszyn, Konsul Generalny Ukrainy w Gdańsku, wręczył go z okazji 27. rocznicy niepodległości swojego kraju.

 

– Ukraińskie uczelnie zaliczają się do najważniejszych partnerów Politechniki Gdańskiej. Na PG studiuje wielu studentów z Ukrainy, a tamtejsi naukowcy prowadzą wykłady jako profesorowie wizytujący. Dokładamy wszelkich starań, aby tę współpracę rozwijać i cieszę się, że te wysiłki zostały docenione – mówi prof. Jacek Namieśnik.

Politechnika Gdańska współpracuje z jedenastoma uczelniami znajdującymi się na Ukrainie. Tylko w zeszłym roku akademickim na pełne studia na naszej uczelni przyjęto 37 ukraińskich studentów. We wrześniu 2017 roku na PG odbyło się polsko-ukraińskie seminarium naukowe, którego organizacja była wspólną inicjatywą Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas tego wydarzenia naukowcy z obu państw mieli okazję zapoznać się ze swoim dorobkiem oraz działalnością badawczą swoich uczelni, wydziałów i katedr.

Galeria zdjęć