Wystawa poświęcona najlepszym polskim obiektom architektury

Ponad 100 obiektów nominowanych i nagrodzonych w plebiscycie Polska Architektura XXL 2016 będzie można obejrzeć podczas wystawy na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Ponadto, na zakończenie wystawy, 7 grudnia o godz. 17 będzie można posłuchać wykładu na temat architektonicznych walorów Muzeum II Wojny Światowej. Wykład poprowadzą autorzy projektu gmachu MIIWŚ: Jacek Droszcz i Bazyli Domsta ze Studia Architektonicznego Kwadrat oraz Andrzej Kwieciński i Zbigniew Kowalewski z biura A-PLAN bis.

Wystawa Polska Architektura XXL 2016 będzie prezentowana w dniach 30.11- 07.12.2017 na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej (Gmach Główny, hol na poziomie 300).

Wykład zostanie wygłoszony na zakończenie wystawy, 7 grudnia o godz. 17 (Gmach Główny, sala 300). W trakcie ponad godzinnej prezentacji architekci, który pracowali przy projekcie gmachu Muzeum II Wojny Światowej, opowiedzą o szczegółach projektowania i realizacji obiektu, który stał się już nową ikoną Gdańska. Przedstawią nie tylko kulisy wyboru lokalizacji pod budynek, ale i założenia ideowe projektu oraz kulisy jego realizacji. Architekci postarają się odpowiedzieć na pytania:

• Zjeść ciastko i mieć  ciastko? - Co ma wspólnego z projektem Muzeum II Wojny Światowej ten klasyczny dylemat?
  •  100 mln zł za „piwnicę”, to dużo, czy mało?
  • Co było pierwsze : jajko, czy kura? I co w przypadku Muzeum II Wojny Światowej jest jajkiem, a co kurą?
  • Symbolika bryły MIIW - czy konfrontacja zamysłu autorów wytrzymuje konkurencję z interpretacjami odbiorców?

W ramach imprezy będzie można także zapoznać się z technologiami wykorzystanymi do wzniesienia obiektu.

Wstęp wolny. Wymagana rejestracja na wykład. Link do formularza: tutaj