Za nami szósty Bal Sportowca Politechniki Gdańskiej

W ostatnim dniu stycznia już po raz szósty odbył się Bal Sportowca Politechniki Gdańskiej. To wydarzenie, podczas którego uhonorowano najlepszych sportowców reprezentujących naszą uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Polski oraz najbardziej usportowiony wydział PG.

Najbardziej Usportowionym Wydziałem Politechniki Gdańskiej czyli posiadającym największą liczbę sportowców reprezentujących naszą uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Polski okazał się Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, który zwyciężył już po raz kolejny. Pamiątkowy puchar z rąk, prof. Krzysztofa Wilde, rektora PG oraz, Krzysztofa Kaszuby, Dyrektora Centrum Sportu Akademickiego PG odebrała prof. Joanna Żukowska, dziekan WILiŚ.

Po raz drugi wybrano Najlepszego Sportowca Politechniki Gdańskiej. W plebiscycie zwyciężyła Paulina Szymanel (Trójbój Siłowy – 2333 głosów) przed Izabelą Satrjan (Kolarstwo – 2075 głosów).

W czasie oficjalnej części balu uhonorowani zostali również trenerzy. Jakub Pankowski, trener sekcji żeglarskiej, otrzymał nagrodę im. Eugeniusza Piaseckiego dla szczególnie wyróżniających się nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenerów. Natomiast Gabriela Meyer-Gwizdała oraz Marek Marchlewski otrzymali pamiątkowe medale za zasługi w rozwoju sportu akademickiego.

Przyznano także srebrne i złote odznaki AZSu. Srebro otrzymali: Marcin Styborski, Dawid Płotka, Stanisław Wawak, Marlena Szeligowska,  Zofia Rytlewska,  Marta Nawrocka,  Zuzanna Montwiłł, Agnieszka Haryńska, Bartosz Gliszczyński,  Łukasz Mirzejewski, . Aleksander Kondrat, Przemysław Adamski,  Sebastian Buga Oraz Paweł Frączek, złota odznaka trafiła do Dominiki Buksak.

Całość uatrakcyjniły występy artystyczne – wokalnego duetu Olgierda Wysockiego oraz Pauliny Maciejewskiej oraz dwóch par tanecznych - Pary Juniorskiej Marcela Józefowicza oraz Patrycji Jankowskiej, a także Studentów Politechniki Gdańskiej Grzegorza Ślusarskiego (WILIŚ) oraz Pauliny Karpińskiej (OiO)

Po części oficjalnej odbyła się uroczysta kolacja, a następnie rozpoczęła mniej oficjalna część balu.