Zagłosuj na projekt Politechniki Gdańskiej w międzynarodowym konkursie REGIOSTARS

Projekt South Baltic Youth Core Groups Networks (SB YCGN), w którym Politechnika Gdańska brała udział w roli partnera, został zgłoszony do konkursu REGIOSTARS Awards 2020. By projekt znalazł się z gronie finalistów, potrzebne są głosy internautów.

 

Projekt SB YCGN był realizowany w latach 2018-2019. Jego głównym celem było intensyfikowanie współpracy transgranicznej w sferze budowania potencjału lokalnych podmiotów pracujących z młodzieżą w krajach partnerskich Południowego Bałtyku. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu, zaangażowana młodzież z Polski, Szwecji, Litwy oraz Danii miała możliwość zaprezentować swoje rozwiązania w lokalnej polityce, prowadzić konstruktywne dyskusje z przedstawicielami lokalnych władz i uczestniczyć w podejmowaniu decyzji ważnych dla samorządów.

REGIOSTARS AWARD  to coroczny konkurs organizowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej. Ma na celu identyfikację dobrych praktyk w zakresie rozwoju regionalnego i wyróżnienie innowacyjnych projektów finansowanych przez UE, które mogą być atrakcyjne i inspirujące dla innych regionów i przyszłych projektów.

Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach. Projekt SB YCGN bierze udział w konkursie w kategorii „Topic of the year 2020: 30 Years of Interreg. Youth empowerment for cooperation across borders (Wsparcie młodzieży dla współpracy transgranicznej).

 

Głosowanie na najlepszy projekt w tej kategorii trwa i liczy się każdy głos. Zachęcamy do wsparcia projektu, którego partnerem jest Politechnika Gdańska.

Żeby zagłosować wystarczy:

- Wejść na stronę https://regiostarsawards.eu/

- Wybrać ostatnią kategorię ”Topic of the year 2020: 30 Years of Interreg, Youth empowerment for cooperation across borders”

- Znaleźć projekt SB YCGN (na liście jako przedostatni projekt) i kliknąć  ❤ obok opisu projektu

Lista finalistów ma zostać ogłoszona 9 lipca.

Więcej informacji o konkursie na stronie programu Interreg South Baltic