Żegnamy nagle zmarłego Profesora Jacka Namieśnika

Doświadczyliśmy straty, którą trudno opisać słowami.

Profesor Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, zmarł 14 kwietnia 2019 roku w swoim domu w Gdańsku. Przyczyną jego śmierci były prawdopodobnie problemy związane z sercem. Miał 69 lat.

Odejście naszego rektora jest głębokim szokiem dla całej społeczności akademickiej PG, a także dotkliwą, bolesną stratą dla środowiska naukowego zarówno Trójmiasta, jak i całego naszego kraju.

Politechnika Gdańska zajmowała szczególne miejsce w sercu Pana Profesora. Związał z nią całą swoją karierę naukową, zawsze stawiając na pierwszym miejscu troskę o rozwój naszej uczelni. Swój trud i wysiłek skupiał zwłaszcza na dążeniu do wprowadzenia PG do prestiżowego grona uczelni badawczych.

W tych poruszająco smutnych chwilach szczególne wyrazy współczucia należą się zwłaszcza członkom rodziny Profesora Jacka Namieśnika, jak również wszystkim jego współpracownikom i wychowankom, dla których był mistrzem i opiekunem.

O szczegółach dotyczących uroczystości pogrzebowych można przeczytać tutaj. Na Politechnice Gdańskiej do dnia pogrzebu została ogłoszona żałoba. Zwracamy się z prośbą do całej społeczności akademickiej o godne uczczenie pamięci Profesora Jacka Namieśnika i uszanowanie czasu żałoby.