Złoty medal narciarek PG podczas AMP w Zakopanem

Zawodniczki Politechniki Gdańskiej zdobyły złoty medal w typie uczelni technicznych i 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w Zakopanem na stoku Harenda.

Punkty do klasyfikacji generalnej w obydwu konkurencjach narciarskich zdobyły Katarzyna Gałka i Kinga Warjan. Maria Grządkowska punktowała w slalomie, a Zuzanna Montwiłł w slalomie gigancie. Warto wspomnieć, że do finału slalomu awansowała także Dominika Walkusz, która od lat reprezentuje naszą uczelnię w zawodach lekkoatletycznych, gdzie odnosi sukcesy indywidualne, a od 4 lat z powodzeniem startuje także w zawodach narciarskich.

Panowie również mogą zaliczyć te mistrzostwa do udanych, ponieważ zajęli 5. miejsce w typie uczelni technicznych i 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. W tegorocznych mistrzostwach aż 6 reprezentantów PG wystartowało w finale slalomu. Zawodnikami, którzy zdobyli punkty do klasyfikacji drużynowej w obydwu konkurencjach byli Stanisław Wawak i Łukasz Reszetow. Punty w slalomie zdobył również Jakub Moskal, a w slalomie gigancie Bartosz Gliszczyński. W mistrzostwach zadebiutował Szymon Sosnowski, który dostał się do finału slalomu.

Zawodników wsparli Magdalena Dziaduszewska i Paweł Rościszewski, wychowankowie trener Marty Parafiniuk i byli reprezentanci PG, którzy podczas grudniowego zgrupowania we Włoszech wparli swoją wiedzą i doświadczeniem przygotowujących się do mistrzostw młodszych kolegów.

Politechnikę Gdańską reprezentowało 7 narciarek – Katarzyna Gałka (WETI), Maria Grządkowska (WOiO), Julia Makowska (WA), Zuzanna Montwiłł (WA), Anna Procner (WA), Dominika Walkusz (WA) i Kinga Warjan (WZiE) oraz 8 narciarzy – Bartosz Gliszczyński (WEiA), Kamil Kapitański (WOiO), Marcin Kozubowicz (WILiŚ), Zbigniew Macikowski (WOiO), Jakub Moskal (WETI), Łukasz Reszetow (WETI), Szymon Sosnowski (WEiA), Stanisław Wawak (WOiO) przygotowanych przez trener Martę Parafiniuk. W mistrzostwach wystartowało łącznie 380 zawodników z 51 uczelni.

Wyniki kobiet i mężczyzn znaleźć można na stronie internetowej AMP.