Przejdź do treści

Dziś ostatni dzień by zagłosować na projekty budżetu obywatelskiego PG | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2020-11-09

Dziś ostatni dzień by zagłosować na projekty budżetu obywatelskiego PG

Grafika z rysunkiem gmachu głównego PG, logotypem uczelni i napisem "Wybierz projekt i głosuj. 16 - 23 listopada 2020" na błękitnym tle
Pokój do D-learningu, ogród zimowy-kawiarenka, wyposażenie mobilnego warsztatu kół naukowych, a może stacja ładowania pojazdów elektrycznych lub przesyłkomat? To tylko część projektów zgłoszonych przez studentów i pracowników, które biorą udział w głosowaniu w ramach piątej edycji budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej. Głosowanie trwa do 23 listopada włącznie.

W ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego PG zgłoszone zostały łącznie 24 projekty. Po weryfikacji zakresu, budżetu, lokalizacji i zgodności z przepisami utworzono wstępną listę projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania. Wśród projektów dopuszczonych do głosowania znalazło się 6 projektów studenckich i 9 pracowniczych.

Z opisem projektów można zapoznać się tutaj: pracownicze oraz studenckie.

Projekty, które zyskają największe poparcie w głosowaniu zostaną wpisane do budżetu Politechniki Gdańskiej i będą zrealizowane do końca 2021r. Na realizację projektów, podobnie jak w latach poprzednich, przeznaczono w sumie 500 tys. zł, z czego 350 tys. zł będzie stanowić budżet na projekty pracownicze, a 150 tys. zł – na projekty studenckie.

W ramach poprzednich czterech edycji BO PG do realizacji przeznaczonych zostało 13 projektów pracowniczych i 17 projektów studenckich. Na ich realizację przeznaczono w sumie dwa miliony złotych. W ramach ubiegłorocznej edycji BO PG obecnie realizowane są takie projekty, jak m.in. odnowienie wysłużonego sprzętu w OWPG Czarlina, szatnie przy boisku piłkarskim i automaty ze środkami higienicznymi w największych budynkach PG.

Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła własny budżet obywatelski.

Harmonogram budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej 2021:

  • 16 listopada, od godz. 0.00 – rozpoczęcie głosowania
  • 23 listopada, do godz. 23.59 – zakończenie głosowania
  • 30 listopada, po godz. 12.00 – ogłoszenie listy rankingowej projektów
  • 7 grudnia, do godz. 12.00 ­– termin składania pisemnych odwołań
  • 14 grudnia, po godz. 12.00 – ogłoszenie ostatecznej listy projektów do realizacji
  • styczeń-grudzień 2021 – realizacja zwycięskich projektów

Budżet obywatelski ZOBACZ FILM

814 wyświetleń