100 miejsc czeka na kandydatów do Szkoły Doktorskiej. Trwa nabór | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-16

100 miejsc czeka na kandydatów do Szkoły Doktorskiej. Trwa nabór

kształcenie profesjonalne
100 miejsc czeka na przyszłych doktorantów w Szkole Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej. Nabór potrwa do 8 lipca.

Szkoła Doktorska na Politechnice Gdańskiej prowadzona jest wspólnie z dwoma instytutami Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku - Instytutem Maszyn Przepływowych oraz Instytutem Budownictwa Wodnego. Oferuje bezpłatne kształcenie w języku angielskim w 12 dyscyplinach. Każdy doktorant otrzyma stypendium doktoranckie, ma także możliwość udziału w wielu projektach oraz skorzystania z dodatkowej oferty stypendialnej z projektów IDUB - Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza oraz STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich.

Na kandydatów czeka łącznie 100 miejsc. Rekrutacja w systemie rekrutacyjnym PG potrwa do czwartku 8 lipca do godz. 9.00.  Udział w rekrutacji wiąże się z opłatą w wysokości 150 zł. Każdy z kandydatów, jeszcze przed rejestracją w systemie, musi sobie znaleźć potencjalnego promotora w dyscyplinie, w której zamierza się doktoryzować.

• 22 czerwca w Centrum Języków Obcych Politechniki Gdańskiej odbędzie się egzamin ACERT z języka angielskiego na poziomie B2 dla zarejestrowanych wcześniej kandydatów do Szkoły Doktorskiej, którzy nie mają certyfikatu językowego wymaganego przez szkołę.
  • 29 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych kandydatów.

Szczegółowe informacje na temat naboru można znaleźć na stronie szkoły w zakładce dla kandydatów i w aktualnościach.

Szkoła Doktorska jest również obecna na portalach zagranicznych promujących kształcenie doktorantów: Keystone Academic Solutions oraz Find a PhD.

Pobierz ulotkę informacyjną