O energetyce rozproszonej O energetyce rozproszonej

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, ale także innych zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wydział Elektrotechniki i Automatyki otwarty dla wszystkich”. Wykład pt. Produkcja energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu – układy kogeneracyjne CHP jako przyszłość rozwoju energetyki rozproszonej, odbędzie się w środę, 5 maja o godz. 16.30 w sali E1 na Wydziale EiA. Wstęp wolny!

Gość z NASA o zarządzaniu zespołem Gość z NASA o zarządzaniu zespołem

Amerykański astronauta z NASA będzie gościem Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Stephen K. Robinson spędził w przestrzeni kosmicznej ponad 1156 godzin. Do nas przyjeżdża z wykładem „Team management”. Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapraszamy 10 maja o godz. 11 do Audytorium im. prof. A. Synowieckiego.

Najbardziej ekstremalni programiści świata pochodzą z Gdańska Najbardziej ekstremalni programiści świata pochodzą z Gdańska

Nie ścigali się na długim dystansie, a jednak bez dobrej formy mogliby nie dać rady. Polski team „rusty” w składzie Adrian Kosowski, Jacek Dąbrowski oraz Jakub Białogrodzki wygrał konkurs w programowaniu ekstremalnym BME International 24 Hour Programming Challenge, który rozegrał się w miniony weekend na Węgrzech.

Politechnika Gdańska rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2010/2011 Politechnika Gdańska rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2010/2011

Na przyszłych studentów Politechniki Gdańskiej czeka 29 kierunków studiów i 10 067 miejsc. Elektroniczna rekrutacja na studia na naszej uczelni rusza 4 maja, we wtorek. Obowiązuje tylko jedna opłata rekrutacyjna, niezależnie od liczby wybranych kierunków. Zainteresowani architekturą i urbanstyką powinni jednak wiedzieć, że w ich wypadku opłata rekrutcyjna będzie nieco wyższa. Wystarczy też jeden komplet dokumentów.

Polska w trzech wymiarach Polska w trzech wymiarach

Czy studenci z krajów tworzących wspólnotę europejską rzeczywiście się znają? Podobno o kulturze, historii i tradycjach innych narodów wciąż wiedzą niewiele. Dlatego właśnie narodził się Europe3D – projekt ukazujący wybrany kraj w trzech aspektach: kulturowym, gospodarczym oraz politycznym. Konferencja odbywa się po raz trzeci. Tym razem 30 studentów z Niemiec, Serbii, Turcji, Holandii, Łotwy i Finlandii przyglądać się będzie Polsce! Wszystkich studentów, pracowników i mieszkańców Trójmiasta zapraszamy na dyskusję pod hasłem: Obraz Polski i Polaków malowany pędzlem obcokrajowców. Początek: 11 maja, godz. 17.00, audytorium 1 na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Wstęp wolny!

Finał konkursu inżynierskiego Finał konkursu inżynierskiego

Politechnika Gdańska, uczestnicy i Beściaki zwierają szyki przed finałem lokalnym. Deski, gwoździe i inne materiały są kompletowane na ostateczne starcie. Ostatnie przegrupowania wśród uczestników i organizatorów, bo bitwa o miejsce w Finale Ogólnopolskim Inżynierskiego Konkursu BEC wisi w powietrzu…

infoShare 2010 – zapraszamy na Politechnikę Gdańską infoShare 2010 – zapraszamy na Politechnikę Gdańską

Wybitni praktycy i ciekawy pogram. Nadciąga czwarta edycja infoShare – absolutnie bezpłatnej konferencji dla ludzi zainteresowanych nowymi trendami z dziedziny IT, marketingu, Internetu. Dwudniowy cykl prelekcji zaplanowano na 13 i14 maja w audytorium Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Roboty amatorskie Roboty amatorskie

Wielu marzyło o własnym robocie, a najlepiej o takim, który mógłby samodzielnie zmieniać swoje położenie w przestrzeni. Jak zbudować takiego robota? Odpowiedzi na to pytanie udzieli Wawrzyniec Rawicz-Zegrzda z Naukowego Koła Studentów Automatyki, podczas wykładu pt. Twój osobisty robot – mobilne roboty amatorskie. Zapraszamy w środę, 28 kwietnia o godz. 16.30 do sali E1 na Wydziale EiA Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny!

Uwaga studenci! Egzamin centralny Uwaga studenci! Egzamin centralny

Rozpoczęły się zapisy na egzaminy końcowe w Centrum Języków Obcych Politechniki Gdańskiej. Do egzaminu mogą przystąpić wszyscy chętni studenci uczący się języka na odpowiednim poziomie. Zapisy odbędą się w terminie od 12 kwietnia do 14 maja w sekretariacie Centrum Języków Obcych, pokój 309, Gmach B.

Z cyklu: Chłodnictwo, wentylacja i klimatyzacja XXI wieku Z cyklu: Chłodnictwo, wentylacja i klimatyzacja XXI wieku

Katedra Techniki Cieplnej zaprasza na odczyt pt. „Zawory regulacyjne z siłownikami w ofercie firmy Honeywell dla wodnych instalacji ciepła i chłodu”. Autorem prezentacji jest Krzysztof Jaczewski, przedstawiciel tejże firmy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy we wtorek, 27 kwietnia o godz. 9.30 do sali 10 Katedry Techniki Cieplnej na Wydziale Mechanicznym PG. Spotkanie potrwa do godz. 13.00. Wstęp wolny.

DNA encyklopedią życia DNA encyklopedią życia

Warsztaty pod intrygującym hasłem „DNA –Encyklopedia życia” odbędą się w najbliższą sobotę, 24 kwietnia na Politechnice Gdańskiej. Zaplanowano prezentacje i wykłady dotyczące najróżniejszych aspektów biotechnologii. Zapraszamy do Audytorium Novum, w godz. 10.00-17.00. Wstęp wolny!

W poniedziałek referendum W poniedziałek referendum

Zmianę terminu letniej sesji poprawkowej zaproponowała na następny rok akademicki Senacka Komisja ds. Kształcenia. Zamiast kampanii wrześniowej zaproponowała termin na poprawki od 27 czerwca do 5 lipca.

Dziewczyny dobrze się u nas bawiły Dziewczyny dobrze się u nas bawiły

Konkurs na stypendia dla doktorantów Wydziału Chemicznego ogłosiła grupa LOTOS. Dofinansowaniem na pracę badawczą zostaną objęte dwie osoby. Każda z nich otrzyma w tym roku akademickim 10 tys. zł. Wnioski można nadsyłać do końca kwietnia.

O współpracy politechniki z Francją O współpracy politechniki z Francją

W samo południe, 22 kwietnia rozpoczęła się sesja naukowa pod hasłem: Politechnika Gdańska we Francji: historia i teraźniejszość. Spotkanie, które otworzył rektor prof. Henryk Krawczyk, odbyło się w ramach obchodów 400-lecia konsulatu Francji w Gdańsku.

Zawalcz o stypendium LOTOSU Zawalcz o stypendium LOTOSU

Konkurs na stypendia dla doktorantów Wydziału Chemicznego ogłosiła grupa LOTOS. Dofinansowaniem na pracę badawczą zostaną objęte dwie osoby. Każda z nich otrzyma w tym roku akademickim 10 tys. zł. Wnioski można nadsyłać do końca kwietnia.

Człowiek – istota mechaniczna Człowiek – istota mechaniczna

Mechatronika a maszyny elektryczne – tak brzmi tytuł najbliższego wykładu z cyklu „Wydział Elektrotechniki i Automatyki otwarty dla wszystkich”. To już trzecia odsłona spotkań pod tym hasłem na politechnice. Wykład odbędzie się w środę 21 kwietnia o godz. 16.30 w sali E1 na wydziale EiA Politechniki Gdańskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Wstęp wolny!

Konferencje poświęcone bezpieczeństwu transportu Konferencje poświęcone bezpieczeństwu transportu

Wydarzenia ostatnich dni dowodzą, jak ważnym dla życia obywateli i funkcjonowania państwa jest bezpieczeństwo transportu. Wszyscy byliśmy świadkami jak znaczące konsekwencje może spowodować najmniejsza nawet wada tego systemu. W ujęciu globalnym, każdego dnia wypadki w transporcie powodują śmierć ok. 3 tys. osób, z czego 95 proc. w transporcie drogowym.

Politechnika Gdańska we Francji Politechnika Gdańska we Francji

Trzy wystawy, koncert i sesja naukowa, czyli Dni Francuskie na Politechnice Gdańskiej. Zapraszamy na uczelnię 22 kwietnia w godz. 12–19. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Impreza odbywa się w ramach obchodów 400-lecia konsulatu Francji w Gdańsku.

Żegnamy Leszka Solskiego Żegnamy Leszka Solskiego

W czwartek na cmentarzu Srebrzysko pożegnamy Leszka Solskiego, absolwenta budownictwa wodnego na Politechnice Gdańskiej, członka Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, który zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Pielgrzymka na uroczystości 70. rocznicy rozstrzelania polskich oficerów w Katyniu była jego marzeniem. Całe życie zbierał pamiątki, zdjęcia, informacje... Zginął niemal tam, gdzie jego ojciec i stryj. Miał 75 lat.

Studenci z Gdańska byli w Krakowie Studenci z Gdańska byli w Krakowie

Studenci Politechniki Gdańskiej uznali, że nie może ich zabraknąć na pogrzebie prezydenta. W piątek rano spontanicznie zdecydowali, że chcą być w niedzielę pod Wawelem. Grupa studentów Politechniki Gdańskiej wyruszyła do Krakowa na pogrzeb prezydenckiej pary w sobotę wieczorem. W pociągu nie było ścisku, na miejsce przybył zgodnie z rozkładem - o szóstej rano.