Zaprojektuj logo dla WILiŚ Zaprojektuj logo dla WILiŚ

2 tysiące złotych czeka na autora znaku graficznego najtrafniej identyfikującego Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska. Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza, że jego uczestnikami mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i instytucje bądź firmy. Termin zgłoszeń upływa 31 grudnia 2009 roku.

Gorący listopad w Kwadratowej Gorący listopad w Kwadratowej

Mimo słotnej aury, listopadowy repertuar Kwadratowej zapowiada się naprawdę gorąco. Na miłośników dobrej muzyki czeka prawdziwa uczta. W najbliższą niedzielę wystąpi Katarzyna Groniec, później Manchaster i Strachy na Lachy. Zapraszamy!

Co wiemy o polskich drogach Co wiemy o polskich drogach

Diagnozę bezpieczeństwa transportu w Polsce opracował zespół autorski pod kierunkiem prof. Ryszarda Krystka z Katedry Inżynierii Drogowej Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. Książka stanowi pierwszą część trzytomowego cyklu, który powstał w ramach projektu badawczego „Zintegrowany system bezpieczeństwa transportu ZEUS”, zamówionego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pozycja ukazała się nakładem Wydawnictw Komunikacji i Łączności.

Pomorska Biblioteka Cyfrowa, czyli jak to działa i komu ma służyć? Pomorska Biblioteka Cyfrowa, czyli jak to działa i komu ma służyć?

Możliwości wykorzystania zasobów Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej jako pierwsi poznają przedstawiciele samorządu terytorialnego, placówek oświatowych i kulturalnych Pomorza. To właśnie dla nich organizowana jest w środę, 4 listopada na Politechnice Gdańskiej sesja metodyczna pod hasłem „Pomorska Biblioteka Cyfrowa – internetowa skarbnica wiedzy i informacji”.

Dziękujemy sportowcom! Dziękujemy sportowcom!

Najlepsi sportowcy wypełnili wczoraj po brzegi politechniczną Salę Senatu, by odebrać z rąk rektora PG prof. Henryka Krawczyka i senatora RP prof. Janusza Rachonia puchar, dyplomy i gorące podziękowania za zajęcie pierwszego miejsca wśród politechnik w Akademickich Mistrzostwach Polski. W klasyfikacji generalnej Klub Uczelniany AZS Politechniki Gdańskiej uplasował się na drugiej pozycji, tuż za Uniwersytetem Warszawskim. Spotkanie odbyło się 29 października 2009.

Wynalazki gdańskich politechników obsypane nagrodami Wynalazki gdańskich politechników obsypane nagrodami

Dziewiętnaście nagród i wyróżnień odebrali podczas targów Technicon Innowacje 2009 naukowcy z Politechniki Gdańskiej. Cała uczelnia została uhonorowana nagrodą Grand Prix za innowacyjność i różnorodność rozwiązań technicznych prezentowanych podczas imprezy.

Technicon Innowacje, czyli wielkie święto wynalazków Technicon Innowacje, czyli wielkie święto wynalazków

Niemal trzydzieści wynalazków prezentują światu naukowcy z Politechniki Gdańskiej podczas trwających właśnie Targów Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technicon Innowacje 2009. W tym roku to inżynierskie święto nabrało wyjątkowego charakteru także dlatego, że towarzyszy prestiżowej konferencji społeczno-gospodarczej Globe Forum, która po raz pierwszy w swojej historii wyjechała poza granice Szwecji. Oba wydarzenia rozlokowały się na terenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.

Krwiopijcy w akcji Krwiopijcy w akcji

229 litrów krwi upuszczono podczas ubiegłorocznej Wampiriady, akcji krwiodawstwa organizowanej przez studentów Politechniki Gdańskiej. Organizatorzy Wampiriady 2009 liczą, że rekord zostanie pobity. Chętnych zapraszamy do nowego budynku Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki w dniach 27-29 października, między 9 a 15. Uwaga! Konieczne jest okazanie dowodu tożsamości.

Odpowiedzialni za biznes Odpowiedzialni za biznes

Czy wiesz co to jest CSR? Na czym polega i jak wpływa na twoją firmę oraz jej konkurencyjność na rynku? Jak ważne jest bycie odpowiedzialnym managerem, kierownikiem, pracownikiem?

Zostań młodym samorządnym Zostań młodym samorządnym

Czy zastanawiałeś się kiedyś co to jest SSPG, czym się zajmuje i jak się można do niego dostać? We środę będziesz miał okazję dowiedzieć się wszystkiego o politechnicznym samorządzie. Starsi koledzy podpowiedzą, od czego zacząć i jak może wyglądać Twoja kariera samorządowca.

Jubileusz fizyków i matematyków Jubileusz fizyków i matematyków

Ćwierć wieku świętuje Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Uroczystość przypada w 64. rocznicę wygłoszenia przez prof. Ignacego Adamczewskiego pierwszego wykładu w powojennej historii Politechniki Gdańskiej. Tradycyjnie tego właśnie dnia absolwenci wydziału otrzymają dyplomy ukończenia studiów. Zapraszamy 24 października do Audytorium Maximum w Gmachu Głównym PG.

Rewia wynalazków, czyli Technicon Innowacje 2009 Rewia wynalazków, czyli Technicon Innowacje 2009

Cyber-oko, system inteligentnego oświetlenia, nowe materiały poliuretanowe czy też autonomiczny pojazd głębinowy, a nawet degustacja galaretek owocowych w czekoladzie o znamionach żywności funkcjonalnej wzbogaconej o fitozwiązki z grupy polifenoli – to tylko niektóre spośród kilkudziesięciu politechnicznych wynalazków prezentowanych na Targach Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technicon Innowacje 2009. Targi odbywać się będą w dniach 28-29 października 2009 na terenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Doktoranci, zgłaszajcie się po pieniądze Doktoranci, zgłaszajcie się po pieniądze

Konsultacje dla doktorantów pragnących starać się o stypendium InnoDoktorant odbędą się w najbliższy piątek, 30 października oraz w poniedziałek, 2 listopada na Politechnice Gdańskiej. Stoisko informacyjne Urzędu Marszałkowskiego pojawi się również na targach Technicon Innowacje, które rozlokują się na dwa dni – 28 i 29 października w Filharmonii Bałtyckiej na wyspie Ołowianka.

Monografia o bezpiecznym transporcie Monografia o bezpiecznym transporcie

Powstała monografia dotycząca zintegrowanego systemu bezpieczeństwa transportu. To praca zbiorowa pod redakcją prof. Ryszarda Krystka z Katedry Inżynierii Drogowej WILiŚ. Tom pierwszy zawiera diagnozę bezpieczeństwa transportu w Polsce. Promocja książki odbędzie się 27 października 2009 o godz. 17.00 w auli Gmachu Głównego PG.

Nie tylko na papierze Nie tylko na papierze

Ich praca magisterska jeździ po ulicach. Jak to możliwe? Absolwenci Wydziału Mechanicznego: Karol, Adam i Piotr zaprojektowali i zbudowali własny quad. Sami dokonali skomplikowanych obliczeń, sami pospawali konstrukcję nośną i dopasowali części. Po obronie zarejestrowali quad i traktują go jako „doskonały pojazd do poruszania się po mieście”. Ów pojazd spotkał się z uznaniem prezydenta Gdyni, który uhonorował go Nagrodą im. profesora Romualda Szczęsnego.

Acxiom invites Acxiom invites

Acxiom is pleased to invite all students interested in knowing more about our Global Service Center in China for a meeting with Lucas Ho, who holds the role of Director Business Operations in Acxiom GSC China.

Acxiom zaprasza Acxiom zaprasza

Na spotkanie z Lucesem Ho, dyrektorem biznesowym Acxiom GSC China wszystkich studentów zaprasza globalne centrum usług w tym kraju. Meeting zaplanowano na czwartek, 22 października w godz. 12-14 w sali 300 Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny.

Bonus na zakończenie studiów Bonus na zakończenie studiów

Na miejscu dzisiejszego, pozostającego w opłakanym stanie technicznym, dawnego sanatorium na ulicy Zacisznej w Orłowie zaplanowała interesujący architektonicznie hotel. Mowa o Ewie Droszcz, autorce najlepszej tegorocznej pracy dyplomowej o tematyce gdyńskiej. Absolwentka Wydziału Architektury otrzymała w nagrodę trzy tysiące złotych od Prezydenta Gdyni.

Jak nauka robi interesy z biznesem? Jak nauka robi interesy z biznesem?

O tym, na ile efektywna jest ustawa o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej dyskutować będą w piątek na Politechnice Gdańskiej goście profesora-senatora Janusza Rachonia. Zaproszenie przyjęli przedstawiciele ścisłej elity świata nauki i biznesu – ministrowie, profesorowie, przedstawiciele pracodawców i bankowcy, łącznie około stu gości.

Nie będzie wykładów „Z katedrą w tle” na architekturze Nie będzie wykładów „Z katedrą w tle” na architekturze

Zaniechany zostaje cykl otwartych wykładów „Z katedrą w tle”, które odbywały się raz w miesiącu na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Nie odbędzie się także zapowiadany już w Piśmie PG wykład „Westerplatte-Wisłoujście”, który planowany był na 21 października. Zawieszenie spotkań spowodowane jest zmianami organizacyjnymi i personalnymi na wydziale. Wszystkich wiernych słuchaczy zapraszamy na politechnikę wiosną. Architekci pracujący na naszej uczelni już teraz bowiem myślą o wznowieniu serii spotkań.