Wystawa w Galerii Architektury. Kompozycja materiałowo-fakturowo-kolorystyczna Wystawa w Galerii Architektury. Kompozycja materiałowo-fakturowo-kolorystyczna

Wybrane prace studentów I roku studiów magisterskich na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej można oglądać w Galerii Architektury. Prezentowane dzieła są wynikiem zajęć projektowych prowadzonych pod kierunkiem dr hab. art. mal. Krzysztofa Wróblewskiego, art. mal. prof. Jana Buczkowskiego oraz dr art. mal. Dominiki Krechowicz. 


2 października. Inauguracja nowego roku akademickiego 2 października. Inauguracja nowego roku akademickiego

Studia na Politechnice Gdańskiej rozpocznie w październiku 6944 młodych ludzi. Uroczyste Gaudeamus Igitur zabrzmi we wtorek, 2 października o godz. 11.15. Do Auli w Gmachu Głównym zapraszamy pracowników, studentów, absolwentów i przyjaciół naszej uczelni.


Czas na studia podyplomowe Czas na studia podyplomowe

27 kierunków studiów podyplomowych oferuje w nowym roku akademickim najmłodszy z wydziałów Politechniki Gdańskiej Wydział Zarządzania i Ekonomii, który właśnie szykuje się do obchodów 20-lecia istnienia. Różnorodność profili kształcenia jest tak szeroka, jak kierunki badań prowadzonych na wydziale. 


Wśród polskich studentów są prawdziwi liderzy przyszłości Wśród polskich studentów są prawdziwi liderzy przyszłości

– Jestem spokojna o przyszłość polskiej nauki – mówiła prof. Barbara Kudrycka na spotkaniu ze studentami-laureatami międzynarodowych konkursów. Wśród nich był Karol Stosik z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. Przy okazji Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiła nowy program pod nazwą: Generacja Przyszłości.


290 mln zł z Narodowego Centrum Nauki dla polskich naukowców 290 mln zł z Narodowego Centrum Nauki dla polskich naukowców

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkursy na projekty badawcze: OPUS 4, PRELUDIUM 4, SONATĘ 4 oraz SONATĘ BIS 2. W ramach tych konkursów do naukowców realizujących projekty z zakresu badań podstawowych trafi aż 290 mln zł. Wnioski można składać do 15 grudnia.


Jakość i jej zastosowania. Konferencja jubileuszowa Jakość i jej zastosowania. Konferencja jubileuszowa

Konferencja dedykowana jakości odbędzie się w dniach 19-21 września w Gdańsku. Otwarcie konferencji przygotowanej wspólnie przez Politechnikę i Uniwersytet Gdański zaplanowano o godz. 10.30 w Hotelu Novotel Marina w Jelitkowie. Konferencja zbiega się w czasie z jubileuszem 90. urodzin prof. dr. hab. inż. Romualda Kolmana, wybitnego eksperta z dziedziny jakości. Wykładem jubilata rozpocznie się konferencja.


Literatura Półwyspu Iberyjskiego na politechnice Literatura Półwyspu Iberyjskiego na politechnice

Wiele razy uczniowie trójmiejskich liceów odwiedzali naszą uczelnię, ale do tej pory powodem wizyt nie była nigdy literatura. 17 września w Centrum Języków Obcych odbyło się pierwsze z planowanego cyklu obcojęzycznych spotkań literackich. 


Super Omega Sport. Nasi żeglarze zdobyli Puchar Polski Super Omega Sport. Nasi żeglarze zdobyli Puchar Polski

Puchar Polski zdobyła załoga studentów Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG. Ogólnopolskie regaty Omega Floating Garden odbyły się w ostatni weekend, 7-9 września 2012 w Szczecinie. Były to siódme i zarazem finałowe zawody cyklu Pucharu Polski w Narodowej Klasie Omega Sport i Standard.


Wspomnienia nie tylko o politechnice. Zapraszamy na spotkanie z Le Tan Sitek Wspomnienia nie tylko o politechnice. Zapraszamy na spotkanie z Le Tan Sitek

Sama na drodze i Na rozdrożu – dwie książki inspirowane własną biografią promować będzie we wtorek, 11 września Le Tan Sitek, architektka pochodząca z Wietnamu, absolwentka Politechniki Gdańskiej, rocznik 1963.


Kolejne sukcesy politechnicznych żeglarzy Kolejne sukcesy politechnicznych żeglarzy

Załogi Filipa Pietrzaka z Politechniki Gdańskiej oraz Arkadiusza Sendlewskiego ze Sky Sail Olsztyn podzieliły się zwycięstwem stając na remisowym najwyższym podium podczas regat Match Cup Kościan. Impreza odbyła się podczas weekendu, 1-2 września w Nowym Dębcu nad Jeziorem Wonieść. 


Darboven Idee Grant. Zgłoszenia do 15 września Darboven Idee Grant. Zgłoszenia do 15 września

Kobiety z pomysłem na firmę, ale także te, które już rozpoczęły swoją przygodę w biznesie, zachęcamy do udziału w Darboven Idee Grant. Główna nagroda w konkursie wynosi 100 tys. złotych. Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się wypełniając elektroniczny formularz dostępny na stronie www. darboven.pl. Termin zgłaszania projektów mija 15 września 2012 roku.


Wrześniowy nabór na studia I i II stopnia. Oferujemy 521 miejsc Wrześniowy nabór na studia I i II stopnia. Oferujemy 521 miejsc

Jest jeszcze szansa, by dołączyć do grona studentów Politechniki Gdańskiej. W poniedziałek 10 września rusza dodatkowy nabór na studia. Wrześniowa rekrutacja potrwa do 17 września, chętni mają więc tydzień na dopełnienie formalności. Zacznij od rejestracji na www.rekrutacja.pg.gda.pl


Kurs przygotowawczy do matury. Zapisy do 10 października Kurs przygotowawczy do matury. Zapisy do 10 października

Z myślą o tych, którzy chcą solidnie przygotować się do przyszłorocznego egzaminu dojrzałości z matematyki również Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość  PG organizuje specjalne kursy. Zajęcia startują 11 października i trwać będą do końca kwietnia 2013 roku.


Od poniedziałku można kupić karnet na politechniczny basen Od poniedziałku można kupić karnet na politechniczny basen

Karnety na duży basen w Centrum Sportu Akademickiego PG będą sprzedawane od poniedziałku, 10 września. Oferta skierowana jest do studentów i pracowników naszej uczelni. Do wyboru jest 6 terminów. Cena abonamentu na 4,5 miesiąca mieści się w widełkach od 180 do 228 zł. 12 zł za każde wejście.


Pasjonaci gier komputerowych spotkają się na PG Pasjonaci gier komputerowych spotkają się na PG

25 wykładów, ciekawe warsztaty i konkursy z udziałem profesjonalistów z firm tworzących najlepsze gry komputerowe w Polsce. 31 sierpnia o godz. 13.00 na Politechnice rozpocznie się druga Krajowa Konferencja Wytwarzania Gier Komputerowych –  WGK 2012 Impreza potrwa do 2 września. Harmonogram spotkania znajduje się na stronie http://wgk.pgda.pl/schedule/


Trwa rekrutacja na studia MBA Trwa rekrutacja na studia MBA

Do 23 września 2012 roku trwa rekrutacja na studia MBA na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Studia kierowane są do dyrektorów, prezesów, menadżerów wyższego szczebla oraz osób przygotowujących się do objęcia stanowisk kierowniczych. Do wyboru są anglojęzyczne specjalności, takie jak: MBA Zarządzanie strategiczne programami i projektami oraz MBA Zarządzanie w sporcie. W języku polskim prowadzony jest program MBA Przywódca strategiczny.


Przygotuj się do matury. Kursy z matematyki i fizyki Przygotuj się do matury. Kursy z matematyki i fizyki

15 września na Politechnice Gdańskiej rozpoczną się dwusemestralne kursy przygotowawcze do matury z zakresu matematyki i fizyki. Tylko 10,12 zł za godzinę! Zajęcia prowadzić będą nauczyciele z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Więcej informacji na www.domatury.pg.gda.pl


Homing Plus – Fundacja na rzecz Nauki Polskiej nagrodziła dwie gdańskie uczone Homing Plus – Fundacja na rzecz Nauki Polskiej nagrodziła dwie gdańskie uczone

164 tys. złotych na realizację projektu pt. "Nowe poliamidy oparte na izoheksydach; synteza i charakterystyka" otrzymała dr inż. Lidia Jasińska-Walc z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. W piątej edycji programu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej pod nazwą Homing Plus finansowanie na badania dostało czternastu uczonych. Projekt ma zachęcić wybitnych młodych naukowców prowadzących badania za granicą do kontynuowania kariery naukowej w Polsce.


Studenci fizyki na konferencji naukowej w Utrechcie Studenci fizyki na konferencji naukowej w Utrechcie

Siedmioro studentów Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej wróciło z międzynarodowej konferencji dla młodych fizyków w Holandii, gdzie prezentowali swoje referaty i postery. International Conference of Physics  Students to jedno z największych wydarzeń międzynarodowych w „branży fizyki”. Na Uniwersytet w Utrechcie zjechało blisko 400 studentów z ponad 30 krajów świata.  


„Matma mnie kręci” już po raz piąty „Matma mnie kręci” już po raz piąty

Przygotowanie filmu wideo, który pokaże potencjał drzemiący w matematyce to zadanie dla uczestników konkursu „Matma mnie kręci”. Na najlepszych czeka nawet 10 tysięcy złotych. Zgłoszenia można przesyłać do 4 listopada.