Inżyniera zatrudnię. Absolwenci Politechniki Gdańskiej doceniani przez pracodawców Inżyniera zatrudnię. Absolwenci Politechniki Gdańskiej doceniani przez pracodawców

Tygodnik "Wprost" przygotował ranking 50 szkół wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców. Politechnika Gdańska uplasowała się na 7. pozycji. Z badania wynika, że absolwenci uczelni technicznych są wciąż najpotrzebniejsi na rynku pracy.


Złoty dyplom dla chóru Politechniki Gdańskiej Złoty dyplom dla chóru Politechniki Gdańskiej

Złoty dyplom z VI Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy przywiózł Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej działający pod kierunkiem dr. Mariusza Mroza. Zespół został wyróżniony również nagrodą specjalną Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy – Marzeny Matowskiej. 


Wieczorem zapraszamy na koncert Wieczorem zapraszamy na koncert

Koncert w ramach “Politechniki Otwartej odbędzie się 19 marca o godz. 18.00 w Auli w Gmachu Główynym. Wstęp wolny


Kiermasz świąteczny na Politechnice Gdańskiej Kiermasz świąteczny na Politechnice Gdańskiej

Artyści, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej z Gdańska, Wejherowa, Somonina oraz Sopockie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Tęczowy Dom” zapraszają na kiermasz świąteczny. Impreza odbędzie się w dniach 20-21 marca 2013 w holu przed biblioteką w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. 


Nowości matematyczne mile widziane – konkurs na najlepszy artykuł naukowy Nowości matematyczne mile widziane – konkurs na najlepszy artykuł naukowy

Równania różniczkowe wykorzystywane są przy wykrywaniu komórek rakowych, teoria układów dynamicznych wspiera programowanie stymulatorów serca, a teoria gier pomaga w podejmowaniu działań w warunkach niepewności. Każdy rok w matematyce przynosi kolejne odkrycia, które mogą mieć kolosalne znaczenie dla dobra ludzkości, choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę.


Cyber-oko najlepszym wynalazkiem! Naukowcy z WETI wygrali 50 tysięcy złotych Cyber-oko najlepszym wynalazkiem! Naukowcy z WETI wygrali 50 tysięcy złotych

Cyber-oko służące do diagnozy i terapii osób pozostających w śpiączce zostało Wynalazkiem roku 2013. Zdecydowali o tym telewidzowie, którzy głosowali SMS-owo podczas gali finałowej transmitowanej w TVP1. System powstał pod kierunkiem prof. Andrzeja Czyżewskiego w Katedrze Systemów Multimedialnych Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG.


Nowe logo Politechniki Gdańskiej Nowe logo Politechniki Gdańskiej

Nowe logo naszej uczelni jest nowoczesną interpretacją dotychczas funkcjonującego herbu. Stanowi ono element Systemu Identyfikacji Wizualnej PG. Znak został zatwierdzony podczas posiedzenia Senatu Politechniki Gdańskiej, 23 stycznia 2013. Logo już można stosować na dokumentach, dyplomach, reklamach i innych nośnikach informacyjno-promocyjnych. Pliki w różnych formatach: jpg, cdr oraz pdf wraz ze ściśle określoną kolorystyką są dostępne do pobrania w repozytorium PG.


PREZYDENT wręczył nominacje profesorskie PREZYDENT wręczył nominacje profesorskie

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył w czwartek 15 marca w Warszawie nominacje profesorskie 54  przedstawicielom świata nauki i sztuki. W gronie nominowanych znalazł się prof. Krzysztof Goczyła, dziekan Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. 


Przymierz się do studiowania. POLITECHNIKA OPEN już 19 marca Przymierz się do studiowania. POLITECHNIKA OPEN już 19 marca

33 kierunki studiów na 9 wydziałach oferuje Politechnika Gdańska. Do dyspozycji studentów pozostaje nie tylko doświadczona kadra naukowa, ale również wyposażone w nowoczesny sprzęt laboratoria. Na aktywnych czekają koła i organizacje studenckie oraz wysokiej klasy Centrum Sportu Akademickiego.


Biuro Karier PG zaprasza na bezpłatne warsztaty i wykłady Biuro Karier PG zaprasza na bezpłatne warsztaty i wykłady

Wiosenne ożywienie! Cykl spotkań z bardzo ciekawymi wykładowcami proponuje studentom i absolwentom Biuro Karier Politechniki Gdańskiej. Udział w warsztatach i wykładach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa przy większości spotkań jest jednak konieczność rejestracji mailowej.


Wybór konsumentów, czyli złoty medal dla platformy NOR-STA Wybór konsumentów, czyli złoty medal dla platformy NOR-STA

Platforma NOR-STA będąca nowatorskim zestawem usług internetowych ułatwiających uzyskiwanie zgodności ze standardami i normami została doceniona przez konsumentów. Rozwiązanie opracowane pod kierunkiem prof. dr hab. Janusza Górskiego z Katedry Inżynierii Oprogramowania nagrodzono Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich – Wybór Konsumentów 2O12. Wręczenie nagród odbyło się 7 marca w Poznaniu.


 Inżynierskie Targi Pracy 2013 Inżynierskie Targi Pracy 2013

Oba politechniczne dziedzińce w Gmachu Głównym zamienią się w środę, 13 marca w Inżynierskie Targi Pracy, na których zaprezentuje się 39 firm.  To 4 edycja targów dedykowana studentom kierunków ścisłych. Szukasz pracy lub stażu? Zapraszamy od 9. do 15. Wstęp wolny.


Studenci WETI wygrali Ogólnopolski Turniej Robotów Mobilnych – Robomaticon 2013 Studenci WETI wygrali Ogólnopolski Turniej Robotów Mobilnych – Robomaticon 2013

Zdobyliśmy stolicę – cieszy się politechniczna drużyna robotyków, która zajęła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Robotów Mobilnych – Robomaticon 2013. III edycja zawodów odbyła się 9 marca na Politechnice Warszawskiej. Studenci WETI tworzący Magnat Cyber Forge Team startowali w konkurencji Minisumo, w której malutkie roboty walczą niczym zawodnicy sumo. Dwóch przeciwników i jeden cel – wypchnąć rywala poza matę!


45 rocznica wydarzeń marcowych w Gdańsku 45 rocznica wydarzeń marcowych w Gdańsku

Uroczystą sesją oraz wystawą okolicznościową Politechnika Gdańska uczci 45. rocznicę wydarzeń marcowych w Gdańsku. W spotkaniu, które odbędzie się 12 marca o godz. 11.15 uczestniczyć będą świadkowie tamtego czasu. Zapraszamy do Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.


DOMESTIC i MAYDAY na targach CeBIT w Hannoverze DOMESTIC i MAYDAY na targach CeBIT w Hannoverze

Pełne ręce roboty miała reprezentacja Politechniki Gdańskiej na targach nowych technologii CeBIT w Hanowerze. W ciągu dwóch pierwszych dni targów wystawcy z Politechniki Gdańskiej spotkali się m.in. z ministrem gospodarki – Januszem Piechocińskim, przewodniczącym Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii – Grzegorzem Napieralskim, minister nauki i szkolnictwa wyższego – Barbarą Kudrycką oraz prezydentem Gdańska – Pawłem Adamowiczem.


BEZPŁATNY kurs ABC prowadzenia biznesu BEZPŁATNY kurs ABC prowadzenia biznesu

Adresowany do studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej kurs „ABC prowadzenia biznesu” rusza 18 marca. W programie kursu  prawno-ekonomiczne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenie obejmuje 10 spotkań, po 3 godziny każde. Aby stać się uczestnikiem kursu należy wypełnić formularz


Piotr Buliński z Centrum Sportu Akademickiego PG trenerem kadry olimpijskiej Piotr Buliński z Centrum Sportu Akademickiego PG trenerem kadry olimpijskiej

Piotr Buliński został trenerem wioślarskiej kadry wagi lekkiej mężczyzn. 45-letni szkoleniowiec jest absolwentem gdańskiej AWFiS ze specjalizacją trener wioślarski. Do 1992 roku był czynnym zawodnikiem. Pływał w barwach BTW Bydgoszcz (dwójka podwójna), Zawiszy Bydgoszcz (dwójka bez sternika) oraz AZS AWFiS Gdańsk (dwójka i czwórka bez sternika).


Młodzi innowacyjni. Najwięcej InnoDoktorantów z Politechniki Gdańskiej Młodzi innowacyjni. Najwięcej InnoDoktorantów z Politechniki Gdańskiej

Wyniki badań Marty Wasielewskiej, InnoDoktorantki z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej mogą stać się podstawą do unowocześnienia procesu uzdatniania wody, oczyszczania ścieków oraz lepszego gospodarowania odpadami. Doktorantka zajmuje się  opracowywaniem metodyk oznaczania krótkołańcuchowych kwasów karboksylowych. Szczególnie interesuje ją problem uciążliwych dla życia i zdrowia zapachów pochodzących z aglomeracji przemysłowych oraz farm zwierzęcych, często sąsiadujących z gospodarstwami domowymi.


Politechnika Gdańska prezentuje wynalazki na targach nowych technologii CeBIT w Hanowerze Politechnika Gdańska prezentuje wynalazki na targach nowych technologii CeBIT w Hanowerze

Premier Donald Tusk jest pod wrażeniem zaawansowania polskiej rewolucji technologicznej. Razem z kanclerz Niemiec Angelą Merkel otworzył polskie stoisko na targach nowych technologii CeBIT w Hanowerze. W targach uczestniczą badacze z Politechniki Gdańskiej. Prezentują Domowy Asystent Osób Starszych i Chorych (DOMESTIC) oraz efekty projektu MAYDAY, w ramach którego powstały trzy aplikacje klienckie.


PGNiG zaprasza w piątek na wykład PGNiG zaprasza w piątek na wykład

O potencjale laboratoryjnym spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo mówił będzie w piątek na Politechnice Gdańskiej Grzegorz Rosłonek, dyrektor oddziału Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego PGNiG SA w Warszawie. Wstęp na seminarium jest wolny.