7. miejsce wśród uczelni technicznych. Ranking Perspektyw i Rzeczypospolitej 7. miejsce wśród uczelni technicznych. Ranking Perspektyw i Rzeczypospolitej

Politechnika Gdańska zajęła 7. miejsce wśród polskich szkół technicznych oraz 24. w gronie wszystkich uczelni akademickich w rankingu Perspektyw i Rzeczypospolitej. Pełen ranking dostępny jest tutaj.


Technikalia. Koncert główny już w sobotę na Placu Zebrań Ludowych Technikalia. Koncert główny już w sobotę na Placu Zebrań Ludowych

Koncert gwiazd Festiwalu Studentów Politechniki Gdańskiej „Technikalia” odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 maja na Placu Zebrań Ludowych. Nastawcie się na dobre rytmy elektro, d'n'b, dubstep, regaae, ska i góralszczyzna. Start o godz. 16, bilety: od 10 do 20 zł. Na jednej scenie wystąpią Buraka Som Sistema, Dubioza Kolektiv, Gooral, Little White Lies czy Bubble Chamber.


Na 20-lecie Wydziału Zarządzania i Ekonomii Na 20-lecie Wydziału Zarządzania i Ekonomii

Trzydniowe, międzynarodowe spotkanie naukowe organizuje Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Najmłodszy z wydziałów naszej uczelni ma przynajmniej dwa powody do świętowania: jubileusz 20-lecia istnienia oraz 150 rocznica urodzin Heinricha Rickerta, prekursora refleksji metodologicznej, syna wpływowego człowieka, który był inicjatorem powstania wyższej szkoły technicznej w Gdańsku, z której po wojnie powstała Politechnika Gdańska. Na konferencję pt. Ekonomia. Kultura. Wartości. U źródeł nauk społecznych i nauk o kulturze zapraszamy w dniach 15-17 maja 2013. Program konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej 


W sobotę zapraszamy na VI Pomorski Kongres Obywatelski W sobotę zapraszamy na VI Pomorski Kongres Obywatelski

Jak wykorzystać potencjał nowych stadionów, muzeów, hal i akwaparków? Jak kształtować miasto, by służyło dobru wspólnemu? Jak myśleć i działać wspólnotowo? Zapraszamy na debatę obywatelską z udziałem posłów prof. Dariusza Rosatiego i Waldemara Pawlaka, mistrzyni paraolimpijskiej Natalii Parteki, prezydentów Gdańska i Gdyni, władz samorządowych oraz przedstawicieli świata nauki i firm Pomorza.


Dzień Det Norske Veritas na Oceanotechnice i Okrętownictwie Dzień Det Norske Veritas na Oceanotechnice i Okrętownictwie

Zarząd Det Norske Veritas Poland wraz z Dziekanem Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa zapraszają w piątek, 10 maja na serię otwartych wykładów. Spotkanie odbędzie się na Politechnice Gdańskiej w godz. 9-15, a program znajdą Państwo pod tekstem. Fundacja DNV powstała prawie 150 lat temu, od lat współpracuje z naszą uczelnią, a z okazji zbliżającego się jubileuszu zaprezentuje pełen profil swojej działalności.


Ruszyła rekrutacja na Politechnikę Gdańską – www.rekrutacja.pg.gda.pl Ruszyła rekrutacja na Politechnikę Gdańską – www.rekrutacja.pg.gda.pl

Na nowy rok akademicki Politechnika Gdańska przygotowała 5850 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia. Do wyboru 33 interesujące kierunki na 9 wydziałach. Internetowa rejestracja na studia rozpoczęła się 6 maja.


Jak budować regionalne partnerstwa. Zapraszamy na konferencję 9 maja Jak budować regionalne partnerstwa. Zapraszamy na konferencję 9 maja

Na seminarium pod hasłem „Kurs na horyzont. Jak budować regionalne partnerstwa na rzecz innowacji w nowej perspektywie budżetowej” – zapraszają Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej we współpracy z Politechniką Gdańską. Spotkanie odbędzie się 9 maja 2013 roku w sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, ul. Okopowa 21/27 Gdańsk. Wstęp jest wolny, ale należy się jak najszybciej zarejestrować za pośrednictwem maila.


Wykłady otwarte na ZiE. O giełdzie i sprawiedliwym handlu Wykłady otwarte na ZiE. O giełdzie i sprawiedliwym handlu

Trzy ciekawe spotkania szykują się w najbliższych dniach na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Będzie okazja, by posłuchać wykładów o tym, jak działa giełda i co się na niej dzieje oraz o sprawiedliwym handlu. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Przy okazji warto zajrzeć na facebook, bo rozgrywa się tam fajny konkurs.


Uniwersytet w Wenecji zaprasza naukowców z Politechniki Gdańskiej Uniwersytet w Wenecji zaprasza naukowców z Politechniki Gdańskiej

Uniwersytet w Wenecji zaprasza naukowców z Politechniki Gdańskiej do składania wniosków projektowych na indywidualne granty badawczo-szkoleniowe, realizowane w ramach ostatniego konkursu w 7. Programie Ramowych UE. Na stronie internetowej uniwersytetu http://www.unive.it./nqcontent.cfm?a_id=148301 należy wybrać zakładkę „Expression of Interest”, następnie wypełnić formularz i poczekać na odpowiedź. 


W czwartek zapraszamy na debatę W czwartek zapraszamy na debatę

W tym roku przypada 25. Rocznica Strajków ’88, które bez wątpienia stanowiły ważne wydarzenie rozpoczynające kilkumiesięczny proces negocjacji opozycji z władzą komunistyczną, poprzedzające obrady okrągłego stołu w 1989 roku. Z tej okazji Europejskie Centrum Solidarności i Politechnika Gdańska zapraszają na debatę pt. Czy demokracji potrzebna jest kultura protestu? Spotkanie odbędzie się 9 maja o godz. 14.00 na Dziedzińcu im. Jana Heweliusza. Wstęp wolny.


W Gdańsku otwarto wystawę poświęconą prof. Jerzemu Doerfferowi W Gdańsku otwarto wystawę poświęconą prof. Jerzemu Doerfferowi

Zdjęcia, dyplomy i modele statków składają się m.in. na otwartą w środę w Gdańsku wystawę poświęconą prof. Jerzemu Doerfferowi – nestorowi polskiego okrętownictwa i przemysłu stoczniowego, który kierował m.in. budową „Sołdka” i wymyślił metalowy kuter rybacki. Wystawa została urządzona w głównej siedzibie Centralnego Muzeum Morskiego na wyspie Ołowianka w Gdańsku.


Warsztaty pt. Badanie i analizowanie rynku Warsztaty pt. Badanie i analizowanie rynku

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej zaprasza doktorantów oraz młodych pracowników naukowych (do 35 roku życia) do udziału w warsztatach pt. "Badanie i analizowanie rynku".


Muzyka chrześcijan Wschodu i Zachodu Muzyka chrześcijan Wschodu i Zachodu

W najbliższą sobotę, 27 kwietnia o godz. 19.00 w kościele Świętej Katarzyny w Gdańsku odbędzie się koncert Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej. Wykona m.in. słynną Misa Criolla Ariela Ramireza oraz utwory a capella Parta, Rachmaninowa, czy też Brucknera.  Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.


Koncert dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej Koncert dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej

Koncert dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży stał się na Politechnice Gdańskiej tradycją – co roku odbywa się przed końcem kwietnia. Co roku też gromadzi sporą grupę młodej publiczności. Zapraszamy do politechnicznego Auditorium Novum w 26 kwietnia o godz. 17.00. Budynek, w którym odbędzie się koncert przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wstęp wolny!


Złoto, srebro i brąz dla sekcji aerobiku sportowego Politechniki Gdańskiej Złoto, srebro i brąz dla sekcji aerobiku sportowego Politechniki Gdańskiej

Drużyna aerobiku sportowego Politechniki Gdańskiej dała popis w Akademickich Mistrzostwach Pomorza. Zawodnicy zdobyli następujące lokaty: 1 miejsce w kategorii soliści – Andrzej Gmerek, student II roku Wydziału Mechanicznego; 2 miejsce w kategorii par – Magdalena Maciejewska z V roku na Wydziale Wydziale Mechanicznym i ponownie Andrzej Gmerek.


Wykłady na temat portu gdańskiego na PG Wykłady na temat portu gdańskiego na PG

Okazja do wysłuchania dziesięciu ciekawych prelekcji nadarzy się w najbliższych dniach na Politechnice Gdańskiej. Wykłady omawiające tematykę funkcjonowania portu gdańskiego będę prezentowane w trzech blokach, a referaty wygłoszą pracownicy Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już w piątek, 26 kwietnia o godz. 12.15.


Studiuje u nas 9 821 kobiet.  Zapraszamy dziewczyny na Politechnikę Gdańską! Studiuje u nas 9 821 kobiet. Zapraszamy dziewczyny na Politechnikę Gdańską!

Na poważnie i z przymrużeniem oka, czyli dzień otwarty tylko dla dziewczyn na Politechnice Gdańskiej. Przygotowaliśmy spotkania z kobietami sukcesu – absolwentkami naszej uczelni, oprowadzimy uczestniczki po uczelnianych laboratoriach. Co więcej dziewczyny, które odwiedzą PG będą mogły zobaczyć jak działa Cyber-oko, Polski Wynalazek Roku 2013.


Złota Gwiazda Policji dla Katedry Systemów Multimedialnych Złota Gwiazda Policji dla Katedry Systemów Multimedialnych

Usłyszy wołanie o pomoc albo poinformuje o porzuconym bagażu na dworcu czy lotnisku – zespół naukowy pod kierunkiem prof. Andrzeja Czyżewskiego z Katedry Systemów Multimedialnych Wydziału, Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG opracował nowoczesny, zdalny system przetwarzania obrazów wizyjnych i dźwięków pochodzących z kamer i czujników akustycznych.


Międzynarodowa konferencja na Wydziale Chemicznym: trawienie pokarmów a zdrowie ludzkie Międzynarodowa konferencja na Wydziale Chemicznym: trawienie pokarmów a zdrowie ludzkie

40 doktorantów z całej Europy, w tym 10 z Gdańska bierze udział w konferencji „Food Digestion and Human Health”, czyli „Trawienie pokarmów a zdrowie ludzkie”. Zjazd naukowy pod nazwą Międzynarodowa Szkoła dla Doktorantów INFOGEST rozpoczyna się w poniedziałek o godz. 12 i potrwa do piątku, 26 kwietnia na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładów wybitnych specjalistów w dziedzinie żywności.


W czwartek zapraszamy na pokaz mody W czwartek zapraszamy na pokaz mody

Stroje inspirowane architekturą, wymyślone i uszyte przez studentki Politechniki Gdańskiej podziwiać będzie można na pokazie mody, który przygotowaliśmy z okazji dnia otwartego tylko dla dziewczyn – Dziewczyny na politechniki 2013. Zapraszamy na dziedziniec im. Jana Heweliusza w czwartek, 25 kwietnia 2013 po godz. 9.