Konferencja Qualitas na WZiE Konferencja Qualitas na WZiE

IV konferencja Qualitas odbywa się na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Tematem wykładów i warsztatów są trzy hasła wywoławcze: jakość, środowisko produktywność. Pierwsze wystąpienie pt. Osiąganie doskonałości w projektach wygłosi prof. Marek Wirkus. Początek wykładu godz. 13.45, audytorium 007. Piętnaście minut wcześniej o godz. 13.30 gości przywita dziekan WZiE – prof. Julita Wasilczuk.


Prof. Karol Adamiecki byłby dumny. Finał KAROLI 2013 już 26 kwietnia Prof. Karol Adamiecki byłby dumny. Finał KAROLI 2013 już 26 kwietnia

Prototyp elektronicznego kiosku informacyjnego, baza danych dla apteki, strategia informatyzacji grupy Żywiec, projekt wprowadzenia na rynek innowacyjnego "łóżka-biurka", trzymaczek do skarpet, biustonosz z kieszonką, czołg przystosowany do działań na terenach zurbanizowanych, przyssawka do żelu pod prysznic albo pojemnik śniadaniowy z chusteczkami „czysta buzia”... to tylko niektóre spośród prac projektowych nominowanych w tegorocznej 21. edycji konkursu KAROLE 2013.


Seminarium. Gaz łupkowy –  zasoby, oddziaływanie i perspektywy dla Europy Seminarium. Gaz łupkowy – zasoby, oddziaływanie i perspektywy dla Europy

Na seminarium z udziałem przedstawicieli Wspólnotowego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej – Instytutu Energii i Transportu zapraszamy 19 kwietnia 2013 o godz. 9.00 do sali 300 w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.


Spacer. Kobiety nauki na Politechnice Gdańskiej Spacer. Kobiety nauki na Politechnice Gdańskiej

Wycieczkę śladami kobiet nauki organizują na terenie Politechniki Gdańskiej Instytut Kultury Miejskiej wraz z portalem iBedeker. Spotkanie jest jednym z odcinków edukacyjnej gry miejskiej, która już od czterech lat rozgrywa się na terenie Gdańska. W tym roku bohaterkami są niezwykłe kobiety. Takich u nas nie brakuje! W czwartek, 18 kwietnia 2013 w godzinach 10.00-14.00 odwiedzą nas trzy grupy młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Łącznie ponad 150 osób. 


W środę i w czwartek na PG można się zarejestrować do bazy dawców szpiku W środę i w czwartek na PG można się zarejestrować do bazy dawców szpiku

Niech to będzie świadoma decyzja Bycie potencjalnym dawcą szpiku to bardzo poważna decyzja, od której może zależeć ludzkie życie. W przypadku, gdy okaże się, że właśnie Ty jesteś genetycznym...

Eleganckie, pomysłowe, inspirujące. Gadżety dla Politechniki Gdańskiej Eleganckie, pomysłowe, inspirujące. Gadżety dla Politechniki Gdańskiej

Konkurs na oryginalne gadżety dla Politechniki Gdańskiej trwa. Potrzebne są pomysły na ekskluzywne upominki dedykowane specjalnym okolicznościom, wyróżnieniom, odznaczeniom, wręczane jako gratulacje przy ważnych uroczystościach itp. Czekamy również na ciekawe koncepcje bibelotów promocyjnych przeznaczonych do szerokiej dystrybucji. Termin składania prac konkursowych przedłużono do 24 maja 2013.


Warsztaty SpinOff dla gości z Ukrainy Warsztaty SpinOff dla gości z Ukrainy

Politechnika Gdańska od 15 do 19 kwietnia będzie gościć piętnastoosobową delegację z wybranych uczelni ukraińskich oraz przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Edukacji. Przygotowane przez PG warsztaty mają zaprezentować jak najszerzej dobre praktyki w zakresie wdrożeń, komercjalizacji oraz wspierania przedsiębiorczości.


Laboratorium Idei. Aplikuj do II edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego Laboratorium Idei. Aplikuj do II edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza młodych doktorów, doktorantów i specjalistów do udziału w II edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego – Laboratorium Idei.


Dlaczego biotechnolodzy pokochali GMO? Zapraszamy na warsztaty i wykłady Dlaczego biotechnolodzy pokochali GMO? Zapraszamy na warsztaty i wykłady

Dlaczego biotechnolodzy pokochali GMO? Na interesujące wykłady, warsztaty i doświadczenia zaprasza mieszkańców Trójmiasta Koło Studentów Biotechnologii Politechniki Gdańskiej. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 kwietnia w godz. 10.30-17.00 w Audytorium Chemicznym. Wstęp wolny!


Ruszają BEST Courses. 15 kwietnia zapraszamy na wykład Ruszają BEST Courses. 15 kwietnia zapraszamy na wykład

Już w poniedziałek, 15 kwietnia na Politechnice Gdańskiej rozpoczyna się kolejna edycja międzynarodowych kursów naukowych BEST Courses organizowanych przez Stowarzyszenie Studentów BEST. O godz. 12.15 w sali 300 odbędzie się wykład otwarty dedykowany imponującemu obiektowi, jakim jest podwodny hotel zaprojektowany przez naukowców Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa. Zapraszamy!


Nauka dla przemysłu – przemysł dla nauki Nauka dla przemysłu – przemysł dla nauki

Porozumienie o współpracy zawarte pomiędzy ZMPG SA i Politechniką Gdańską potwierdza istnienie wspólnych celów przemysłu i nauki.


Nasi stażyści trzeciej edycji Top 500 Innovators Nasi stażyści trzeciej edycji Top 500 Innovators

Pięć osób z Politechniki Gdańskiej wygrało dwumiesięczne staże na słynnych amerykańskich uczelniach: Stanford University oraz University of California w Berkeley. W samym sercu Doliny Krzemowej będą poszerzać horyzonty, zdobywać wiedzę o komercjalizacji badań naukowych, uczyć się umiejętności miękkich, budować sieci kontaktów.


Biomateriał na medal Biomateriał na medal

Złoty medal z XVI Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES – 2013” zdobyli naukowcy z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Jury konkursu doceniło, opracowany przez zespół mgr. inż. Grzegorza Gorczycy, nowej generacji biomateriał, który może być wykorzystywany w medycynie, kosmetologii oraz weterynarii.


E-nauczyciele z Politechniki Gdańskiej E-nauczyciele z Politechniki Gdańskiej

Czterech wykładowców akademickich z Politechniki Gdańskiej zdobyło certyfikaty e-nauczycieli. Dokumenty przyznało Stowarzyszenie E-learningu Akademickiego.


Drugie miejsce żeglarskiej załogi PG RACING w regatach w Nantes Drugie miejsce żeglarskiej załogi PG RACING w regatach w Nantes

Srebrny medal w regatach SAILIG CUP w formule match racing we Francji wywalczyli żeglarze z Politechniki Gdańskiej. Zawody zaliczane są do punktacji Pucharu Świata ISAF, jako grede 3. Startowało 12 załóg z 11 uniwersytetów Europy: Francji, Irlandii, Polski, Węgier, Włoch, Szwajcarii. Impreza odbyła się w dniach 4-7 kwietnia 2013.


Fizyka a przewidywanie przyszłości Fizyka a przewidywanie przyszłości

Czy znając prawa fizyki można przewidzieć przyszłość? 9 kwietnia zapraszamy na wykład dr. Andrzeja Kuczkowskiego z Katedry Zjawisk Elektronowych. Prezentacja rozpocznie się o godz. 18.00 w sali 300 w Gmachu Głównym PG. Wstęp wolny!


Akademickie Dni Przedsiębiorczości. Zapisz się na zajęcia Akademickie Dni Przedsiębiorczości. Zapisz się na zajęcia

Akademickie Dni Przedsiębiorczości to pięć dni kreatywnych spotkań, podczas których studenci Politechniki Gdańskiej będą mogli poznać sprawdzone sposoby na bycie przedsiębiorczymi. Impreza obędzie się w dniach 8-12 kwietnia. Aplikuj na bezpłatne zajęcia – wypełnij formularz.


Spotkanie Konwentu Politechniki Gdańskiej Spotkanie Konwentu Politechniki Gdańskiej

Grono eksperckie skupione w Konwencie Politechniki Gdańskiej spotkało się 29 marca. Podczas posiedzenia dyskutowano głównie o kształtowaniu praktycznych umiejętności inżynierskich u studentów: planowania, projektowania, konstruowania oraz wnioskowania na podstawie przeprowadzonego doświadczenia. Ponadto Jan Kozłowski, poseł do Parlamentu Europejskiego przedstawił budżet Unii Europejskiej na lata 2014-2020 w kontekście wydatków na rozwój uczelni wyższych.


Kurs na Nantes – żeglarze z PG zawalczą w Pucharze Świata Kurs na Nantes – żeglarze z PG zawalczą w Pucharze Świata

Na pierwsze w tym roku zawody jadą żeglarze z Politechniki Gdańskiej. Regaty w Nantes odbywają się w formule match racing i są zaliczane do punktacji Pucharu Świata ze współczynnikiem Grade 3. Do Francji zjadą najlepsi żeglarze ze wszystkich europejskich uniwersytetów. Impreza odbędzie się w dniach 4-7 kwietnia 2013.