45 rocznica wydarzeń marcowych w Gdańsku 45 rocznica wydarzeń marcowych w Gdańsku

Uroczystą sesją oraz wystawą okolicznościową Politechnika Gdańska uczci 45. rocznicę wydarzeń marcowych w Gdańsku. W spotkaniu, które odbędzie się 12 marca o godz. 11.15 uczestniczyć będą świadkowie tamtego czasu. Zapraszamy do Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.


DOMESTIC i MAYDAY na targach CeBIT w Hannoverze DOMESTIC i MAYDAY na targach CeBIT w Hannoverze

Pełne ręce roboty miała reprezentacja Politechniki Gdańskiej na targach nowych technologii CeBIT w Hanowerze. W ciągu dwóch pierwszych dni targów wystawcy z Politechniki Gdańskiej spotkali się m.in. z ministrem gospodarki – Januszem Piechocińskim, przewodniczącym Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii – Grzegorzem Napieralskim, minister nauki i szkolnictwa wyższego – Barbarą Kudrycką oraz prezydentem Gdańska – Pawłem Adamowiczem.


BEZPŁATNY kurs ABC prowadzenia biznesu BEZPŁATNY kurs ABC prowadzenia biznesu

Adresowany do studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej kurs „ABC prowadzenia biznesu” rusza 18 marca. W programie kursu  prawno-ekonomiczne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenie obejmuje 10 spotkań, po 3 godziny każde. Aby stać się uczestnikiem kursu należy wypełnić formularz


Piotr Buliński z Centrum Sportu Akademickiego PG trenerem kadry olimpijskiej Piotr Buliński z Centrum Sportu Akademickiego PG trenerem kadry olimpijskiej

Piotr Buliński został trenerem wioślarskiej kadry wagi lekkiej mężczyzn. 45-letni szkoleniowiec jest absolwentem gdańskiej AWFiS ze specjalizacją trener wioślarski. Do 1992 roku był czynnym zawodnikiem. Pływał w barwach BTW Bydgoszcz (dwójka podwójna), Zawiszy Bydgoszcz (dwójka bez sternika) oraz AZS AWFiS Gdańsk (dwójka i czwórka bez sternika).


Młodzi innowacyjni. Najwięcej InnoDoktorantów z Politechniki Gdańskiej Młodzi innowacyjni. Najwięcej InnoDoktorantów z Politechniki Gdańskiej

Wyniki badań Marty Wasielewskiej, InnoDoktorantki z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej mogą stać się podstawą do unowocześnienia procesu uzdatniania wody, oczyszczania ścieków oraz lepszego gospodarowania odpadami. Doktorantka zajmuje się  opracowywaniem metodyk oznaczania krótkołańcuchowych kwasów karboksylowych. Szczególnie interesuje ją problem uciążliwych dla życia i zdrowia zapachów pochodzących z aglomeracji przemysłowych oraz farm zwierzęcych, często sąsiadujących z gospodarstwami domowymi.


Politechnika Gdańska prezentuje wynalazki na targach nowych technologii CeBIT w Hanowerze Politechnika Gdańska prezentuje wynalazki na targach nowych technologii CeBIT w Hanowerze

Premier Donald Tusk jest pod wrażeniem zaawansowania polskiej rewolucji technologicznej. Razem z kanclerz Niemiec Angelą Merkel otworzył polskie stoisko na targach nowych technologii CeBIT w Hanowerze. W targach uczestniczą badacze z Politechniki Gdańskiej. Prezentują Domowy Asystent Osób Starszych i Chorych (DOMESTIC) oraz efekty projektu MAYDAY, w ramach którego powstały trzy aplikacje klienckie.


PGNiG zaprasza w piątek na wykład PGNiG zaprasza w piątek na wykład

O potencjale laboratoryjnym spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo mówił będzie w piątek na Politechnice Gdańskiej Grzegorz Rosłonek, dyrektor oddziału Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego PGNiG SA w Warszawie. Wstęp na seminarium jest wolny.


Mobilność Studentów i Pracowników finansowana z Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego Mobilność Studentów i Pracowników finansowana z Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego

Fundacja Rozwoju Systemu i Edukacji ogłosiła zaproszenie do składania wniosków na działanie Mobilność Studentów i Pracowników finansowane z Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego (FSS). Wniosek aplikacyjny składa  Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej PG do Operatora Programu FSS. Termin składania wniosku mija 30 kwietnia.


Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców

Rada Młodych Naukowców serdecznie zaprasza na spotkanie w ramach cyklu seminariów szkoleniowo – dyskusyjnych pt. Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców w Polsce.


Wykorzystanie zgazowania węgla – wykład otwarty Wykorzystanie zgazowania węgla – wykład otwarty

Na kolejne spotkanie z cyklu „Politechnika Otwarta” zapraszają Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej. Dr hab. inż. Marek Ściążko, prof. nadzw., dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu wygłosi wykład pt. „Wykorzystanie zgazowania węgla”.


Odkrywając wolność. Wykład prof. Leszka Balcerowicza Odkrywając wolność. Wykład prof. Leszka Balcerowicza

Wolność jest jak zdrowie. Rozumiemy, co ona znaczy i jak wiele jest warta, gdy jej nie mamy – pisze Leszek Balcerowicz we wstępie do książki „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów". 15 marca o godz. 13.00. na Politechnice Gdańskiej odbędzie się wykład prof. Balcerowicza. Zapraszamy do Auli w Gmachu Głównym. Wstęp wolny.


PŁATNE PRAKTYKI I PROGRAM MENEDŻERSKI W UNILEVER PŁATNE PRAKTYKI I PROGRAM MENEDŻERSKI W UNILEVER

Firma Unilever przygotowała dwa programy płatnych praktyk oraz program menedżerski skierowany do studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę, 6 marca o godz. 13.00 do Sali 300 w Gmachu Głównym.


Widok z okna. Malarstwo prof. Jana Buczkowskiego Widok z okna. Malarstwo prof. Jana Buczkowskiego

Na wernisaż wystawy malarstwa pt. Widok z okna prof. Jana Buczkowskiego, prodziekana ds. twórczości Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej zapraszamy w piątek, 1 marca o godz. 19.30 do Gdańskiej Galerii Güntera Grassa. Wystawa czynna będzie do 14 kwietnia w godzinach: wtorek-środa 11.00-17.00, czwartek-niedziela 11.00-19.00. Wstęp wolny.


Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla nauki i edukacji Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla nauki i edukacji

O bogactwie zbiorów cyfrowych, ich digitalizacji oraz o kierunkach rozwoju bibliotek wirtualnych toczyła się dyskusja podczas konferencji pt. „Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla nauki i edukacji”. Spotkanie, w którym uczestniczyło około 200 osób odbyło się 27 lutego na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.


Zaczynamy budowę Centrum Nanotechnologii B Zaczynamy budowę Centrum Nanotechnologii B

Politechnika Gdańska podpisała umowę na budowę kompleksu składającego się z Centrum Nanotechnologii B, Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość oraz parkingu podziemnego na 50 miejsc postojowych. 26 lutego 2013 dokument parafowali prof. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej oraz Jerzy Mirgos, prezes zarządu Mirbud SA ze Skierniewic, która wygrała postępowanie przetargowe na realizację zadania. 


Konferencja Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla nauki i edukacji Konferencja Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla nauki i edukacji

Konferencja „Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla nauki i edukacji” jest okazją do prezentacji efektów realizacji projektu dedykowanego budowie tej biblioteki.  Celem spotkania jest przybliżenie bogactwa zbiorów cyfrowych oraz prezentacja funkcjonalności systemu biblioteki i możliwości wykorzystania jej zasobów przez naukowców, badaczy, studentów oraz pasjonatów.


Studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki zajęli pierwsze miejsce na zawodach T-BOT 2013 Studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki zajęli pierwsze miejsce na zawodach T-BOT 2013

Robot Enova okazał się najlepszy! Drużyna Magnat Cyber Forge Team w składzie: Mateusz Piotrzkowski, Szymon Zagórnik oraz Piotr Krzemiński wygrała ogólnopolskie zawody robotyki T-BOT w Wałbrzychu. Młodzi robotycy na co dzień studiują na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.


Studia na Aalborg University. Spotkanie informacyjne Studia na Aalborg University. Spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne z przedstawicielami duńskiej uczelni Aalborg University odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 lutego o godz. 9.00 w sali 300 w gmachu głównym. To okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną tej uczelni.


Wielkie otwarcie Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej Wielkie otwarcie Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej

Otworzyliśmy Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej – największą inwestycję ostatnich lat na naszej uczelni. Uroczystość odbyła się 22 lutego. Już w marcu 2013 rozpocznie się budowa kolejnego gmachu Centrum. Koszt obu budynków wraz z wyposażeniem wynosi 73 664 000 zł.


KOMUNIKAT REKTORA KOMUNIKAT REKTORA

W związku z napływającymi protestami pracowników PG, zarówno bezpośrednimi, jak i za pośrednictwem organizacji związkowych, w sprawie opłaty abonamentowej za wjazd na teren uczelni, informuję, że po odbyciu rozmów z przedstawicielami związków zawodowych, postanawiam wstrzymać realizację decyzji kanclerza z dnia 31.01.2013 r. w tejże sprawie.