Bazy EBSCO w dostępie testowym

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do baz Applied Science & Technology Source Ultimate, Art & Architecture Source oraz OnArchitecture. Aby przeglądać zasoby OnArchitecture należy wybrać bazę z listy znajdującej się pod tym adresem, natomiast zasoby Applied Science & Technology Source Ultimate oraz Art & Architecture Source są zintegrowane w bazie EBSCOhost.

Dostęp trwa do 15 czerwca 2019 r.

Applied Science & Technology Source Ultimate

Baza zawiera ponad 1,340 stale wydawanych czasopism pełnotekstowych, (blisko 1,100 aktywnych pełnotekstowych czasopism jest recenzowanych naukowo, a blisko 900 czasopism dostępnych jest bez okresu karencji), monografie i książki, jak również kolekcje materiałów konferencyjnych. Baza indeksuje ponad 4.000 czasopism i publikacji specjalistycznych. Umożliwia dostęp do wiodących czasopism naukowych i branżowych, publikacji towarzystw naukowych i technicznych, specjalistycznych publikacji branżowych, czasopism popularno-naukowych, instrukcji obsługi, materiałów konferencyjnych i innych. Baza zawiera specjalistyczny tezaurus dziedzinowy.

Tematyka bazy obejmuje: akustykę, astronautykę, chemię, geologię, inżynierię i materiały biomedyczne, komputerowe bazy danych i oprogramowanie, lotnictwo, matematykę stosowaną, maszynoznawstwo, metalurgię, mineralogię, nowe technologie, robotykę, sieci neuronowe i optyczne, sztuczną inteligencję, technologie informacyjne i komunikacyjne, teorię i systemy komputerowe, źródła energii i badania, technologię żywności, technologię morską i wiele innych dziedzin.

Dodatkowe informacje o bazie znajdą Państwo na stronie: https://www.ebsco.com/products/research-databases/applied-science-technology-source-ultimate

Art & Architecture Source to bogata baza pełnotekstowa z dziedziny architektury i sztuki, przeznaczona na potrzeby różnych użytkowników. Zawiera abstrakty i pełne teksty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych, książek oraz publikacji branżowych. Obejmuje szeroki wachlarz tematów, od architektury i projektowania architektonicznego, aż po sztukę użytkową i komercyjną.

Baza zawiera: pełne teksty blisko 780 czasopism naukowych i ponad 220 książek, szczegółowe indeksy i abstrakty wiodących czasopism naukowych, popularno-naukowych i publikacji branżowych, kolekcję ponad 63.000 obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł, wiele publikacji nie tylko w j. angielskim, ale i francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i holenderskim, podcasty z wiodących muzeów dotyczące artystów i ich prac i wiele innych źródeł. Tematyka bazy obejmuje: architekturę i historię architektury, projektowanie wnętrz, projektowanie terenów zielonych, wzornictwo przemysłowe, sztukę i historię sztuki, fotografię, grafikę, sztukę współczesną, archeologię, projektowanie kostiumów, rękodzieło, sztukę użytkową i sztukę ludową, malarstwo, sztukę drukarską, rzeźbę, projektowanie mody, materiały wideo i wiele innych. Pełna lista tytułów dostępna jest na stronie: https://www.ebscohost.com/academic/art-architecture-source

OnArchitecture to audiowizualna baza danych dla użytkowników instytucjonalnych - architektów, naukowców, badaczy i studentów - obecnie subskrybowana przez takie uczelnie jak MIT, Yale, Columbia, Princeton, Cornell, PUC Architecture School w Chile, University of Toronto, Tokyo University of Science i wiele innych.

Zawartość OnArchitecture obejmuje wideo-wywiady z wybitnymi architektami z całego świata, audiowizualne zapisy budynków i instalacji architektonicznych. Zespół ekspertów jest prowadzony przez dwóch chilijskich architektów i naukowców, Felipe de Ferrari i Diego Grassa, posiadających olbrzymie doświadczenie redakcyjne i audiowizualne. Baza obejmuje ponad 400 pozycji.