Biblioteka PG współorganizatorem I regat WIMiO 2021

W dniach 17-19 września 2021 r. odbyły się na Jeziorze Wdzydzkim  pierwsze regaty Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (WIMiO), czyli połączonych wydziałów Mechanicznego i OiO: REGATY WIMiO 2021. Obecna formuła to kontynuacja regat cyklicznie organizowanych przez były Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa. Nie bez satysfakcji informujemy, że do tradycji powoli przechodzi fakt, iż Biblioteka PG kolejny raz znalazła się w gronie organizatorów, wraz  Wydziałem IMiO,  Wydziałową Radą Studentów IMiO i Samorządem Studentów PG. Po stronie Biblioteki PG nad organizacją regat czuwał Jacek Sikora.

W trakcie trwania regat, uczestnicy mając do dyspozycji czternaście jachtów klasy OMEGA, rywalizowali w poszczególnych biegach o trzy puchary „politechniczne”. Były nimi w kolejności rozgrywania: sobota 18 września - Puchar Dyrektora Biblioteki PG oraz Puchar Dziekana Wydziału IMiO, niedziela 19 września – Puchar Rektora PG. Dodatkowo w niedzielę odbył się bieg o Puchar Apollo Sails.

Odprawa sterników.

Przygotowania do startu.

Procedura startowa. Na starcie obecna Dyrektor Biblioteki PG dr Anna Wałek.

Regaty się rozpoczęły …

… i każdy z czterech biegów był emocjonujący.

Po rozegraniu czterech biegów, w których udział brało dwanaście załóg, Dyrektor dr Anna Wałek uhonorowała trzy pierwsze załogi Regat o Puchar Dyrektora Biblioteki PG.Puchar zdobyła załoga w składzie: Arkadiusz Wendt (sternik), Tomasz Zdunowski, Piotr Bilski, Szymon Nadolny, Andrzej Szwoch.

Zwycięzca Arkadiusz Wendt odbierający puchar i dyplom z rąk Dyrektor dr Anny Wałek.

Klasyfikacja końcowa regat po czterech biegach.

Drugie miejsce zajęła załoga w składzie: Stanisław Karmoliński (sternik), Natalia Maciołek, Adam Popiołkiewicz, IlliaTymoshok, a trzecie miejsce załoga: Tymotheus Krauze, Mateusz Mazalon, Sławomir Gwizdała, Adrianna Barbasiewicz, Radosław Dudkowski.

Wspólne zdjęcie zwycięskich załóg z organizatorami Regat o Puchar Dyrektora Biblioteki PG dr Anną Wałek i Jackiem Sikorą.

Korzystając z chwili Pani Dyrektor z dziewczynami z WRSu również wymknęła się na wodę.

W sobotnie popołudnie odbyły się również dwa biegi Regat o Puchar Dziekana WIMiO. Brało w nim udział osiem załóg.

Wspólne zdjęcie Prodziekana ds. studenckich dr inż. Romana Liberackiego ze zwycięzcami Regat o Puchar Dziekana WIMiO.

Klasyfikacja końcowa Regat o Puchar Dziekana WIMiO.

W niedzielę, ostatniego dnia imprezy odbył się bieg o Puchar Rektora PG.

Wspólne zdjęcie zwycięzców Regat o Puchar Rektora PG.

Klasyfikacja końcowa Regat Puchar Rektora PG.

Na sam koniec nie sposób nie wspomnieć o Panu Zbyszku Galińskim – szefie Stanicy Wodnej PTTK Wdzydze. Dzięki wieloletniej współpracy ze Stanicą udaje się, nawet w tych ciężkich pandemicznych warunkach, zorganizować bezpieczne i udane regaty. Jak zwykle, życzliwy dla studenckiej braci Pan Zbyszek rozlosował wśród uczestników regat nagrody w postaci: darmowego weekendu w Stanicy, czarteru jachtu i spływu kajakowego.

Szef Stanicy Wodnej PTTK Wdzydze Zbigniew Galiński i kierownik biura Katarzyna Śmigielska.

Podsumowując należy z czystym sumieniem stwierdzić, że z roku na rok impreza się rozrasta, jest o niej coraz głośniej, a organizacja dzięki rewelacyjnej ekipie Wydziałowej Rady Studentów WIMiO, jest prawie doskonała. Należy mieć nadzieję, że za rok znów się spotkamy. Ahoj… ⛵

Fot.: Jacek Sikora