BIBLIOTEKA PG WSPÓŁORGANIZATOREM REGAT WOiO 2019

W dniach 24-26 maja br. odbyły się Regaty Wydziału OiO 2019. Jak co roku regaty odbyły się na Jeziorze Wdzydzkim, a uczestnicy zakwaterowani byli w Stanicy Wodnej PTTK Wdzydze. Do grona organizatorów: Wydziałowej Rady Studentów OiO,  Wydziału OiO oraz SSPG dołączyła w tym roku Biblioteka PG. W trakcie trwania regat, uczestnicy mając do dyspozycji dwadzieścia jachtów klasy OMEGA, rywalizowali w poszczególnych biegach o trzy puchary. Były nimi: Puchar Dziekana Wydziału OiO, Puchar Dyrektora Biblioteki PG oraz Puchar Stanicy Wodnej PTTK Wdzydze.

Decyzją Dyrektor Biblioteki PG dr Anny Wałek trzy pierwsze załogi Regat o Puchar Dyrektora Biblioteki PG zostały nagrodzone książkami o tematyce żeglarskiej. W trudnych i wietrznych warunkach rywalizację wygrała załoga w składzie: Kacper Wysocki (sternik), Maria Grządkowska, Olga Maksajdowska, Anna Klebba, Oliwia Wojtala.

Drugie miejsce zajęła załoga w składzie: Kacper Ślepowroński (sternik), Aleksandra Bratek, Tomasz Oleś, Marcin Gibowicz, Adam Plaga.

Trzecie miejsce zajęła załoga: Karolina Nierodzik (sternik), Karolina Pawłowska, Paulina Megger, Kewin Tao Anh, Maciej Pędrak

Silny wiatr, wspaniała atmosfera, sportowa rywalizacja do ostatniego metra... i tylko żal, że to już za nami... Czekamy do następnego roku. Ahoj!

Fot.: Jacek Sikora, Katarzyna Kwas

Pełna relacja fotograficzna dostępna będzie na stronie internetowej Wydziałowej Rady Studentów OiO w zakładce "Wydarzenia".