Europejska Noc Muzeów

Biblioteka Politechniki Gdańskiej kolejny już raz otwiera swoje drzwi nocą. Zapraszamy do nas na wydarzenia Europejskiej Nocy Muzeów.

Nocne rozmowy z w cztery oczy

Biblioteka Politechniki Gdańskiej tej nocy stanie się przestrzenią nocnych rozmów! To jedyna okazja, by porozmawiać w cztery oczy z naukowcami i studentami z całego świata, którzy swoje miejsce znaleźli na Politechnice Gdańskiej. Dlaczego wybrali Gdańsk? Za co kochają to miejsce, a czego im tu brakuje? Przyjdź i poznaj międzynarodowe oblicze naszej uczelni. Rozmowy w języku polskim, angielskim, rosyjskim.

Zapisy i pełna lista rozmówców – u bibliotekarzy.

Detektyw Ułamek na tropie zaginionej książki. Konkurs dla dzieci

Czytelnik zgubił bardzo cenną książkę. Liczymy na Twoją pomoc! Gra dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Café Bibliothèque

Spędź nastrojowy wieczór w klimacie francuskiej kawiarni. Przy szklaneczce lemoniady i grach planszowych można się zrelaksować przed kolejnymi atrakcjami Nocy Muzeów na Politechnice Gdańskiej. W naszej kawiarni możesz sobie także zrobić zabawne zdjęcie!

Gabinet poliglotów

W Bibliotece PG są książki w wielu różnych językach: holenderskim, kaszubskim, katalońskim, rumuńskim… Potrafisz je rozpoznać? Zapraszamy do zabawy w poliglotę!

Historyczny gabinet profesora i kwatera studenta PG (Dziedziniec Fahrenheita)

Zobacz, jak przed stu laty wyglądał gabinet profesora, a jak kwatera, w której mieszkał żak. Rekonstrukcje przygotowała i będzie o nich opowiadać kustosz Barbara Ząbczyk-Chmielewska. Towarzyszyć im będzie prezentacja multimedialna „Z historii Politechniki Gdańskiej”.

Zobacz pełny program Europejskiej Nocy Muzeów na Politechnice Gdańskiej.