Love Data Week 2020

Z okazji Love Data Week 2020, obchodzonego w dniach 10-14.02.2020 r., więcej uwagi poświęcamy otwartym danym badawczym. Każdego dnia (od poniedziałku do czwartku) będziemy zamieszczać posty z linkiem do naszego quizu „Quiz z FAIR Data!”. Quiz zawiera 6 pytań związanych z danymi badawczymi . W piątek (14.02.2020), wśród osób, które udzielą wszystkich poprawnych odpowiedzi wylosujemy 5 nagród!

Link do Quizu z FAIR Data

Dokument regulujący zasady dotyczące otwartego dostępu do publikacji naukowych i danych badawczych w programie „Horyzont 2020” Guidelines to the Rules on Open Access to Scientific Publications and Open Access to Research Data in Horizon 2020 określa „otwieranie nauki” zgodnie z zasadą: publikacje naukowe oraz dane badawcze powinny być tak otwarte, jak to możliwe i tak zamknięte, jak to konieczne (as open as possible, as closed as necessary).

Udostępnianie danych ma służyć postępowi w nauce oraz rozwojowi społecznemu oraz ekonomicznemu. Więcej o danych badawczych i FAIR Data: https://bit.ly/3bluwyk (zakładka „Dane badawcze”) oraz https://bit.ly/2SyB9om.

 

GALERIA - fot. Urszula Szybowska