Marcowe szkolenia online od Clarivate Analytics

Zapraszamy na serię prezentacji internetowych Research. Smarter., podczas których eksperci firmy Clarivate Analytics zaprezentują narzędzia bazy Web of Science.

Wszystkie szkolenia odbędą się w języku polskim, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Odkryj integrację Web of Science Core Collection i Derwent Innovations Index
Podczas tej sesji nasi specjaliści pokażą Państwu, w jaki sposób Derwent Innovations Index (DII) ułatwia szybkie i precyzyjne wyszukiwanie patentów, pozwalając na prowadzenie poszukiwań patentowych i cytowań dla różnych typów wynalazków inżynieryjnych. Ponadto, odkryją oni integrację pomiędzy Web of Science Core Collection a Derwent Innovations Index - nowym doświadczeniem badawczym łączącym publikacje i patenty.

23 marca 2020, godz. 10:00-10:45 CET

Zidentyfikuj wiodące badania za pomocą Essential Science Indicators (ESI)
Essential Science Indicators (ESI) to narzędzie analityczne, które pomaga w identyfikacji najważniejszych badań w Web of Science Core Collection. Dowiedz się, w jaki sposób ESI zapewnia dogłębną analizę i porównanie wyników badań, identyfikuje istotne trendy, klasyfikuje najlepsze wyniki i ocenia potencjalnych pracowników i współpracowników. Ponadto, dowiedz się więcej o Frontach Badawczych, unikalnym narzędziu do analizy powiązanych cytowań.

24 marca 2020, godz. 10:00-10:45 CET

Zdobądź potrzebne informacje na bieżące tematy epidemiologiczne
Czy historia badań nad wirusami może być śledzona przez nawigację cytowań? Jak określić najlepszy sposób wyszukiwania na ten temat? Jakie czasopisma należy czytać i gdzie publikować? Jak uporządkować wyniki i wskazać właściwych fundatorów? Ta sesja pokaże Państwu niektóre z dostępnych narzędzi pozwalających odkryć i w pełni zrozumieć dany temat badawczy.

25 marca 2020, godz. 11:00-11:45 CET

Zapraszamy także na cykl szkoleń internetowych Akademia Web of Science i InCites

Web of Science – personalizacja
Poznaj różne metody ułatwienia sobie pracy z platformą Web of Science:
• tworzenie i zarządzanie kontem na platformie
• własne listy publikacji
• zlecenia wyszukiwań

11 marca 2020, godz. 10:00-11:00 CET
12 marca 2020, godz. 13:00-14:00 CET

Rankingi czasopism w bazie Journal Citation Reports
Poznaj metody pozwalające na:
• porównanie osiągnięć czasopism