SAGE Publishing | Warsztaty online dla naukowców

Szanowni Państwo,
w imieniu SAGE Publishing chcielibyśmy serdecznie zaprosić do uczestnictwa w warsztatach online dla naukowców z zakresu publikowania w czasopismach, podczas których omówione zostaną sposoby, które mogą pomóc w rozpowszechnianiu wyników badań wśród szerszej społeczności.

Warsztaty odbędą się w środę 20 października, w godzinach 1000-1300 *

W celu wzięcia udziału należy dokonać krótkiej rejestracji. Rejestracja jest bezpłatna i można dołączyć do wszystkich paneli:
 Formularz rejestracyjny 

 

PANELE:


1. Warsztaty z zakresu publikowania w czasopismach 1000-1130
Chcesz opublikować swoje badania, ale nie wiesz, od czego zacząć? Standardy są wysokie, a publikacja nie jest łatwa, ale są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój wskaźnik sukcesu. Opiszemy każdy etap procesu i wyszczególnimy najlepsze praktyki dla autorów lub tych, którzy chcą być autorami, a także odpowiemy na pytania dotyczące procesu.
Sesja prowadzona w języku angielskim.


2. Dyskusja 1130-1230
Polscy badacze podzielą się swoimi doświadczeniami z publikowania w międzynarodowych czasopismach. Będziemy omawiać wyzwania, możliwości i najlepsze praktyki, aby pomóc naukowcom w Polsce w rozpowszechnianiu ich badań wśród szerszej społeczności międzynarodowej.
Omówimy:

  • wybór odpowiedniego czasopisma
  • wyzwania publikowania badań w języku angielskim
  • proces recenzowania
  • wskazówki dla polskich badaczy, którzy chcą się publikować

Sesja prowadzona w języku polskim.


3. Narzędzia dla naukowców 1230-1300
Przedstawimy krótki przegląd zasobów SAGE, które przeprowadzą Cię przez każdy etap procesu badawczego:

  • SAGE Research Methods to najlepszy zbiór treści na temat metod badawczych, zawierający ponad 1000 książek, publikacji referencyjnych, artykułów z czasopism i filmów instruktażowych autorstwa czołowych światowych naukowców z dziedzin nauk społecznych, w tym największy zbiór książek o metodach jakościowych dostępny online. Zasoby obejmują informacje na temat kroków związanych z postawieniem pytania badawczego, dokonaniem przeglądu literatury, planowaniem projektu, gromadzeniem i analizą danych oraz pisaniem raportu, rozprawy lub pracy magisterskiej, a także szczegółowych informacji na temat setek jakościowych, ilościowych i mieszanych metod badawczych.
  • SAGE Campus (baza wykładów/kursów) uruchomił właśnie trzy nowe kursy, które mają pomóc naukowcom w rozpoczęciu swojej podróży związanej z publikowaniem: Introduction to Journal PublishingPublishing for Impact, How to Write a Journal Article Part 1

Sesja prowadzona w języku angielskim.


*UWAGA!
Data i godzina spotkań mogą ulec zmianie. Zarejestruj swoje zainteresowanie, a będziemy Cię informować na bieżąco.