Styczniowe szkolenia od Clarivate Analytics

Zapraszamy na kolejną edycję szkoleń internetowych Akademia Web of Science. Eksperci z Clarivate Analytics pokażą Państwu krok po kroku, jak poruszać się po zasobach i wyszukiwać informacje, aby w pełni wykorzystać potencjał platformy Web of Science.

Wszystkie szkolenia odbędą się w języku polskim, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Prosimy o rejestrację przy użyciu służbowego adresu e-mail.

Nowe ujęcie dyscyplinowe w InCites Citation Topics
“Citation Topics” to nowy schemat klasyfikacji dziedzinowej na poziomie dokumentu dla InCites Benchmarking & Analytics ™, który został opracowany przy wykorzystaniu wiedzy Center for Science and Technology Studies w Leiden oraz Institute for Scientific Information (ISI) ™. Dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach tej nowej funkcji.

20 stycznia 2021, godz. 11:00

Zarządzanie kolekcją źródeł publikacji poprzez narzędzia Web of Science
Zarządzanie zbiorami bibliotecznych źródeł jest procesem ciągłym i ciągle zmieniającym się. Dołącz do tego webinarium, aby być na bieżąco i dowiedzieć się, w jaki sposób narzędzia Web of Science, w tym Master Journal List, Journal Citation Reports i InCites, mogą pomóc Ci zidentyfikować czasopisma, które mają największy wpływ na Twoją instytucję.

22 stycznia 2021, godz. 11:00

EndNote online I - tworzenie i zarządzanie biblioteką rekordów
Wprowadzasz cytacje i bibliografię do pisanych tekstów ręcznie? Stwórz zestaw rekordów, by cytować automatycznie i zaoszczędzić czas!

25 stycznia 2021, godz. 11:00

Rozszerzenie dostępu do Emerging Source Citation Index. Co znajdziemy w archiwach z przed 2015 roku
Zakres bazy Emerging Sources Citation Index (ESCI) dostępny w ramach licencji krajowej Web of Science został rozszerzony o roczniki archiwalne 2005-2014. Dowiedz się więcej co znajduje się w dodatkowych rocznikach indeksu.

26 stycznia 2021, godz. 11:00

Dane dotyczące finansowania badań w Web of Science
Chcesz dowiedzieć się, które organizacje finansują badania w Twojej dziedzinie? Zastanawia Cię jaki wpływ mają badania finansowane przez poszczególne instytucje? Weź udział w tym webinarium, podczas którego nasi eksperci przedstawią analizę danych dotyczących finansowania w ujęciu lokalnego krajobrazu badawczego.

27 stycznia 2021, godz. 11:00

EndNote online II - wykorzystanie w pisaniu publikacji naukowych
Wprowadzaj automatycznie cytowania i bibliografie w czasie pisania publikacji, dziel się swoimi rekordami bibliograficznymi i znajdź czasopismo do publikacji swoich badań.

28 stycznia 2021, godz. 10:00