Styczniowe szkolenia online od EBSCO

W nowym roku proponujemy otwarte, polskojęzyczne szkolenia, które wspierają pracę zdalną i wspomagają Państwa w korzystaniu z rozwiązań i usług EBSCO.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

Jak przygotować roczne statystki EBSCO?
Styczeń to czas podsumowań minionego roku. Podczas najbliższej sesji przyjrzymy się panelowi administracyjnemu pod kątem generowania rocznych statystyk dla baz danych EBSCO, interfejsów, narzędzia linkującego Full Text Finder czy sposobu logowania.

13 stycznia 2021, godz. 13:30

Jak przetrwać sesję, czyli kilka wskazówek o wykorzystaniu e-książek EBSCO w pracach zaliczeniowych
Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
  • jak korzystać z e-książek online
  • jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
  • jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

15 stycznia 2021, godz. 11:00

Narzędzia na platformie EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej
Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji opowiemy, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.

18 stycznia 2021, godz. 14:30

Poznaj książki audio od EBSCO
Podczas sesji przyjrzymy się ofercie audiobooków EBSCO oraz zaprezentujemy sposób korzystania z nich. Opowiemy między innymi o aplikacji do słuchania książek.

19 stycznia 2021, godz. 12:30

Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce
Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

20 stycznia 2021, godz. 14:00

Wyszukiwanie zaawansowane dla bardziej wymagających użytkowników
Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

21 stycznia 2021, godz. 10:30

Micro session: udoskonalanie wyników wyszukiwania
Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić i doprecyzować wyniki otrzymane podczas wyszukiwania za pośrednictwem wyszukiwarki naukowej EDS oraz standardowej platformy EBSCOhost. Przyjrzymy się opcjom tj.: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, dostosowanie języka, daty publikacji, tematyki, tytułu publikacji i wiele innych.

26 stycznia 2021, godz. 14:30

Wyszukiwanie w nowych pełnotekstowych zasobach CABI
Sesja poświęcona zasobom CABI dostępnym w ramach konsorcjum. CABI jest organizacją non-profit oferującą dostęp do literatury z zakresu rolnictwa, weterynarii, hodowli zwierząt i roślin, nauki o środowisku, leśnictwa. Podczas sesji omówimy dostęp do bazy CAB Abstracts oraz zasobów pełnotekstowych, które zostały dodane do oferty w 2021 r.: CAB eBooks, CAB Reviews, Distribution Maps of Plant Pests, Distribution Maps of Plant Diseases, Descriptions of Fungi & Bacteria. Szkolenie poparte licznymi praktycznymi przykładami wyszukiwania.

27 stycznia 2021, godz. 12:30