Szkolenia online od EBSCO

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas sesji trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Poniżej program szkoleń na najbliższy miesiąc.

Lista publikacji A-Z w nowej odsłonie
Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się, jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.

4 marca 2021, godz. 11:00

Jak korzystać z tezaurusa haseł kontrolowanych na platformie EBSCOhost?
Sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokażemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.

5 marca 2021, godz. 10:30

Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce
Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

9 marca 2021, godz. 11:00

Moje pierwsze spotkanie z wyszukiwarką naukową EDS
Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.

10 marca 2021, godz. 13:00

Micro session: indywidualne konto Moje EBSCOhost
Praktyczna sesja dedykowana tworzeniu indywidualnego konta na platformie EBSCOhost. Po sesji uczestnicy będą wiedzieli, jak założyć darmowe konto na platformie i jakie korzyści z tego płyną.

12 marca 2021, godz. 10:30

Narzędzia EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej
Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji opowiemy, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.

16 marca 2021, godz. 14:30

Micro session: zastosowanie trybów wyszukiwania w EBSCOhost
Podczas tego szkolenia przyjrzymy się różnym sposobom przeprowadzania wyszukiwania przy użyciu czterech trybów wyszukiwania dostępnych na platformie EBSCOhost. Jest to ważne, ponieważ zmiana trybu wyszukiwania może sprawić, że wyniki będą jeszcze trafniejsze i bardziej precyzyjne. Przyjrzymy się również, jak połączyć tryb wyszukiwania z rozszerzeniami, takimi jak Zastosuj powiązane słowa, oraz z ogranicznikami, takimi jak Pełny tekst lub Typ publikacji.

18 marca 2021, godz. 10:30

Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek
Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.300 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się jak wyszukiwać artykuły z czasopism oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.

22 marca 2021, godz. 14:00

Poznaj Central & Eastern European Academic Source™!
Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) jest już dostępna! Ta multidyscyplinarna i wielojęzyczna baza danych obejmuje wiele dziedzin, w tym biznes, ekonomię, historię, STEM i prawo. Obecnie zawiera ponad 1940 tytułów czasopism. Podczas tej sesji przyjrzymy się zawartości, a także praktycznym przykładom wyszukiwania pokazującym moc i wyjątkowość tej nowej bazy danych.

24 marca 2021, godz. 12:30