Szkolenia online od EBSCO

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas sesji trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Poniżej program szkoleń na najbliższy miesiąc.

Aplikacja mobilna w 30 minut!
Sesja dedykowana nowej aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji w najbardziej efektywny sposób.

2 lutego 2021, godz. 14:30

Narzędzia EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej
Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji opowiemy, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.

10 lutego 2021, godz. 11:00

Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek
Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.000 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Baza zawiera ponad 350 publikacji wydawanych w Polsce, co wyróżnia ją na tle innych zasobów EBSCO. Podczas szkolenia dowiesz się jak wyszukiwać artykuły oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.

11 lutego 2021, godz. 13:00

Jak wykorzystać platformę EBSCOhost do nauki języków obcych?
Na platformie EBSCOhost znajdziesz liczne przykłady publikacji dostępnych w różnych popularnych językach, w tym angielski, niemiecki, rosyjski, portugalski czy francuski. Dzięki dostępnym opcjom pobierania artykułów, odsłuchania czy tłumaczenia materiałów możesz udoskonalać znajomość języka obcego. Podczas tej sesji przyjrzymy się ciekawym rozwiązaniom platformy, które pozwolą osłuchać się z językiem i poszerzyć znajomość słownictwa.

16 lutego 2021, godz. 14:00

Zasoby EBSCO dla nauk z zakresu środowiska, ekologii i ochrony zasobów naturalnych
Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które są przydatne dla studentów kierunków związanych z szerokim zagadnieniem ochrony środowiska. Poza omówieniem treści baz (tj. Environment Complete, Energy & Power Source, CAB Abstracts z pełnym tekstem, GeoRef) zaprezentujemy dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania na platformie EBSCOhost.

17 lutego 2021, godz. 13:00

Flipster – nagradzane źródło e-wydań czasopism
Podczas szkolenia przyjrzymy się narzędziu do przeglądania i czytania popularnych tytułów magazynów i czasopism w wersji cyfrowej.

18 lutego 2021, godz. 14:00

Modele zakupu e-książek EBSCO
Podczas szkolenia podejmiemy najważniejsze zagadnienia, o czym powinniśmy wiedzieć przed decyzją o poszerzeniu kolekcji e-książek w bibliotece. Omówimy między innymi zakup ograniczony do wybranej liczby użytkowników, zakup przygotowanej kolekcji tematycznej, prenumeratę, zakup tytułów w wersji DRM i DRMfree.

25 lutego 2021, godz. 10:30