Szkolenie "Scopus: proces oraz kryteria oceny czasopism"

Zapraszamy na szkolenie Scopus: proces oraz kryteria oceny czasopism, które poprowadzi dr inż. Katarzyna Gaca-Zając - przedstawicielka firmy Elsevier. Szkolenie w języku polskim odbędzie się w Bibliotece Politechniki Gdańskiej dnia 26 czerwca 2019 r. w sali multimedialnej 100/4 o godz. 10:00.

Na szkoleniu omawiane będą tematy:
- zakres bazy Scopus
- kryteria oceny i wyboru czasopism
- omówienie procesu oceny czasopism
- utrzymanie jakości czasopism
- wsparcie dla lokalnych czasopism naukowych

Scopus jest największą bazą bibliograficzną, obejmującą recenzowaną literaturę naukową publikowaną przez ponad 5000 międzynarodowych wydawców. Celem tego seminarium jest przedstawienie oraz szczegółowe omówienie zarówno kryteriów, jak i samego procesu oceny, który jest realizowany przez niezależną radę Content Selection and Advisory Board. Redaktorzy oraz przedstawiciele czasopism dowiedzą się podczas tego spotkania również jakie są najczęściej występujące przeszkody oraz braki w czasopismach, które skutkują ich odrzuceniem w ocenie formalnej, a także jak można im zapobiec. Ponadto przedstawiona będzie usługa nieodpłatnej oceny wstępnej czasopism, które mają w planach staranie się o dodanie do bazy Scopus.

Czas trwania szkolenia: ok. 2 godziny.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację.