Tydzień Bibliotek

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek to #biblioteka. Chcemy pokazać, jak wiele może ono oznaczać – dla nas samych, jak i dla czytelników.

Świat mnie inspiruje… to tytuł wystawy prac Krystyny Rasińskiej-Boncy. Autorka na co dzień pracuje w Bibliotece Politechniki Gdańskiej na Wydziale Mechanicznym. Od 2005 roku, w wolnym czasie, uczy się rysunku i różnych technik malarskich. Inspiracje czerpie z prac znanych artystów, jak również z otaczającego nas świata. Wystawę można oglądać w holu Gmachu Głównego od 8 do 15 maja.

Gra Tajemnice 9 czytelni to okazja, by lepiej poznać Bibliotekę Politechniki Gdańskiej, a przy okazji wygrać nagrody.

„Wszechświat (zwany inaczej Biblioteką) składa się z nieokreślonej – być może zaś nieskończonej – ilości sześciokątnych galerii. W nich, w środku znajdują się głębokie studnie wentylacyjne, obrzeżone bardzo niskimi poręczami. Z każdego sześciokąta widać wyższe i niższe piętra – bez końca.” (Jorge Luis Borges, Biblioteka Babel)

Zachęcamy do odwiedzenia wszystkich 9 czytelni, składających się na Wszechświat (zwany inaczej Biblioteką Politechniki Gdańskiej). W każdej czytelni należy odpowiedzieć na pytanie i uzyskać pieczątkę na karcie gry. Wypełnioną kartę gry w Informatorium w Gmachu Głównym można wymienić na nagrody. Są nimi gadżety politechniczne oraz skrypty uczelniane.

UWAGA! Karty gry można pobrać w każdej czytelni.