Webinarium na temat projektu BE OPEN oraz repozytorium TOPOS

Dn. 28.06.2021 r. w godz. 11.30–12.30 odbędzie się webinarium poświęcone projektowi BE OPEN (European forum and oBsErvatory for OPEN science in transport), który finansowany jest z funduszy europejskich w ramach programu Horyzont 2020. W ramach projektu utworzono repozytorium TOPOS (the Transport Observatory / fOrum for Promoting Open Science) mające za zadanie gromadzić materiały, które dotyczą różnych aspektów transportu (np. technologie, planowanie, kwestie finansowe) i jednocześnie opublikowane są w wolnym dostępie. W ramach projektu powstała również platforma umożliwiająca wymianę poglądów i doświadczeń dotyczących transportu pomiędzy naukowcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami agencji rządowych i organizacji pozarządowych.

W trakcie godzinnego webinarium prowadzący: dr Anna Wałek, mgr Magdalena Szuflita-Żurawska oraz dr Piotr Krajewski z Biblioteki PG opowiedzą o najważniejszych jego elementach i przedstawią najbardziej przydatne funkcje repozytorium.

Udział w webinarium jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. W celu dołączenia do szkolenia, które odbędzie się na platformie Teams, wystarczy skorzystać z linku:

  https://link.pg.edu.pl/BEOPEN