Writefull | webinarium 19.10.2020

Szanowni Państwo,

pragniemy serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w szkoleniu online poświęconemu narzędziu Writefull, które zostało specjalnie zaprojektowane dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. Sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.

W listopadzie Biblioteka PG zapewni dostęp testowy do dodatków Writefull for Word i Writefull for Overleaf, które działają bezpośrednio podczas pisania tekstów odpowiednio w edytorze tekstu Word i edytorze LaTeX Overleaf.

Webinarium odbędzie się 19 października 2020 (poniedziałek) o godzinie 11:00. Szkolenie poprowadzą twórcy platformy oraz eksperci z zakresu sztucznej inteligencji i lingwistyki stosowanej, którzy omówią główne parametry i kluczowe cechy Writefull. Pod koniec webinarium odbędzie się otwarta sesja pytań i odpowiedzi z prelegentami. Szkolenie odbędzie się w języku angielskim.

W celu wzięcia udziału w seminarium, prosimy o wcześniejszą rejestrację:

Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w szkoleniu, prosimy o rejestrację mimo to, a po zakończeniu webinarium na Państwa adres e-mailowy zostanie wysłany link do nagrania.