Współpraca Biblioteki PG z Miejskim Teatrem Miniatura

Dyrektorzy Biblioteki Politechniki Gdańskiej oraz Miejskiego Teatru Miniatura podpisali porozumienie o współpracy. Zgodnie z dokumentem Biblioteka PG zobowiązuje się do informowania o ofercie Teatru Miniatura swoich czytelników. W zamian otrzymywać będzie bezpłatnie dwuosobowe bilety na spektakle. Czytelnicy będą je mogli wygrać, biorąc udział w konkursach organizowanych na profilu facebookowym Biblioteki PG.

Miejski Teatr Miniatura to jeden z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce. Realizuje repertuar dla widzów w różnym wieku, od 1996 roku – także dla dorosłych. Z tą sceną związanych było wiele wybitnych twórców, m.in. Ali Bunsch, Natalia Gołębska, Alina i Jerzy Afanasjewowie, Tadeusz Słobodzianek. Artyści pracujący dla Teatru Miniatura wielokrotnie byli nagradzani – ostatnio, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Nagrodę Teatralną Miasta Gdańska otrzymał Jacek Głomb, reżyser spektaklu „Wieloryb”, na podstawie książki Jerzego Limona.

Zachęcamy do zaglądania na profil facebookowy Biblioteki PG. Pierwsze bilety będą do wygrania jeszcze w tym tygodniu. Zwycięzcy będą mogli obejrzeć sztukę „Wieloryb”.