Zagłosuj na projekt Biblioteki w Budżecie Obywatelskim PG

Trwa czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej. Każdy pracownik i student Politechniki Gdańskiej może zagłosować na zgłoszony projekt. Głosowanie rozpoczynie się 27 listopada i potrwa do 4 grudnia 2019 r. Do głosowania dopuszczono 18 projektów: 9 pracowniczych i 9 studenckich.

Podobnie jak w latach poprzednich, w nowej edycji BO PG 350 tys. zł będzie stanowić budżet na realizację projektów pracowniczych, a 150 tys. zł na realizację projektów studenckich. Zasady dotyczące budżetu obywatelskiego zostały określone w jego Regulaminie.

Jeden z projektów pracowniczych zgłoszonych do tegorocznego Budżetu obywatelskiego to inicjatywa naszych koleżanek, która powstała we współpracy z dr. inż. Krzysztofem Szarfem. Projekt 152/2020 zgłoszono z myślą o Was, naszych Użytkownikach. Jego celem jest zakup dla Biblioteki głównej sprzętu, którego brak odczuwa wielu odwiedzających, a mianowicie dobrej jakości skanera samoobsługowego. Z kolei z myślą o Użytkownikach dwóch największych filii Biblioteki - na Wydziale Chemicznym i Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej (Regionalna Biblioteka Nanotechnologii) oraz na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, planuje się zakupić meble podnoszące komfort pracy intelektualnej. Marzymy o tym, aby zapewnić tak licznie nas odwiedzającym Użytkownikom, spędzającym w czytelniach niekiedy długie godziny, warunki zgodne ze standardami obserwowanymi w najnowocześniejszych bibliotekach akademickich. Zachęcamy wszystkich pracowników do głosowania na projekt zatytułowany "Skaner dla użytkowników Biblioteki oraz podniesienie jakości wyposażenia dwóch czytelni wydziałowych".

Karta do głosowania

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej 2020:

• 27 listopada, od godz. 0.00 – rozpoczęcie głosowania
  • 4 grudnia, do godz. 23.59 – zakończenie głosowania
  • 11 grudnia, po godz. 12.00 – ogłoszenie listy rankingowej projektów
  • 18 grudnia, do godz. 12.00 – termin składania pisemnych odwołań
  • 8 stycznia, po godz. 12.00 – ogłoszenie ostatecznej listy projektów do realizacji
  • styczeń-grudzień 2020 – realizacja zwycięskich projektów

Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej:

Budżet Obywatelski