Zapraszamy na promocję książek

Kolejna rocznica Marca 1968 na Politechnice Gdańskiej to pretekst do spojrzenia na to, co się wówczas w Gdańsku działo przez pryzmat doświadczeń uczestników tamtych wydarzeń. Zachęca do tego wydana kilka miesięcy temu przez gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej publikacja „Marzec 1968 na Politechnice Gdańskiej oczami uczestników”, pod redakcją dr Katarzyny Konieczki.

Instytutu Pamięci Narodowej oraz Biblioteka Politechniki Gdańskiej zapraszają na promocję tego wydawnictwa. Odbędzie się ona 14 marca 2019 r. o godzinie 17:00 w sali 300 Gmachu Głównego PG.

Podczas spotkania, obok wspomnień, pojawią się także odwołania do dokumentacji związanej z wydarzeniami marcowymi na Politechnice Gdańskiej; w ubiegłym roku gdański oddział IPN wydał pracę „Marzec 1968 na Politechnice Gdańskiej w dokumentach”.

W spotkaniu udział wezmą autorzy i redaktorzy obu książek:

  • dr Katarzyna Konieczka – córka jednego z liderów protestów marcowych na Politechnice Gdańskiej, Ryszarda Konieczki (1943-2014), inicjatorka wydania wspomnień i redaktorka tomu
  • Jan Wyrowiński – jeden z uczestników wydarzeń Marca 1968 na Politechnice Gdańskiej i współautorów wspomnień
  • Piotr Abryszeński – współredaktor tomu analizującego dokumenty związane z Marcem 1968

Rozmowę z gośćmi poprowadzi dr Daniel Gucewicz z Instytutu Pamięci Narodowej, współredaktor publikacji „Marzec 1968 na Politechnice Gdańskiej w dokumentach”.

Organizatorem wydarzenia jest gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Biblioteka Politechniki Gdańskiej.

Podczas spotkania będzie można kupić obie publikacje w promocyjnych cenach.