Zaproszenie na zimowy cykl webinariów Elsevier

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy do uczestnictwa w zbliżającej się serii szkoleń online od firmy Elsevier, w pierwszym kwartale 2021 roku. Tak jak w poprzedniej edycji, wydarzenia będą realizowane online na platformie BrightTalk. Jak zawsze udział w webinariach jest bezpłatny i otwarty dla każdego.

Poniżej załączamy opis szkoleń wraz z linkami do rejestracji na poszczególne wydarzenia oraz zaproszenie do udziału w SciVal Advisor Program wraz z linkiem do zapisów.

 

 

 


Knovel: narzędzie wspierające nauczanie i zajęcia online
Szkolenie koncentrować się będzie na wykorzystaniu bazy Knovel w zajęciach, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć, które w związku z epidemią odbywają się zdalnie. Począwszy od wykorzystania Knovel’a jako głównego źródła informacji w raportach, projektach czy pracach naukowych po włączenie arkuszy kalkulacyjnych do zadań domowych.
 
25 stycznia 2021, godz. 14:30

Nowe funkcjonalności w bazie Scopus
Scopus jest to największa baza danych abstraktów i cytowań pochodzących z recenzowanych źródeł, która jest wyposażona w narzędzia pozwalające na śledzenie, analizowanie i wizualizację danych o publikacjach naukowych.
Podczas tego webinarium dowiesz się:
 • jakie informacje można znaleźć w bazie Scopus
 • jakie nowości pojawiły się w bazie Scopus w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 
26 stycznia 2021, godz. 11:00

Nowe funkcjonalności w narzędziu SciVal
Platforma SciVal to gotowe do wykorzystania rozwiązanie o niezrównanej wydajności i elastyczności, które umożliwia wizualizację informacji o skuteczności badań naukowych, ich porównanie z innymi instytucjami i badaczami, nawiązanie współpracy i analizę trendów w nauce.
Podczas tego webinarium dowiesz się:
 • w jaki sposób wykorzystać filtry wg pozycji autora
 • jak szybko definiować obszary badawcze na podstawie Scopus ID w trybie instytucji
 • jak uzyskać informacje na temat Open Access dla wszystkich podmiotów
 
2 lutego 2021, godz. 11:00

Nowoczesne repozytorium: wydawanie czasopism, zarządzanie OA, dane badawcze
Biblioteki, które odniosły sukces, już teraz pokazują, że IR jest istotną częścią infrastruktury kampusu i niezbędną usługą biblioteczną, która wpływa na finansowanie i widoczność instytucji, badania oraz naukę i rekrutację studentów. Czerpiąc ze społeczności Digital Commons złożonej z ponad 500 instytucji, webinarium udostępnia dane i przykłady kluczowych usług IR, w tym zarządzania OA, danych badawczych i publikacji w czasopismach.
 
9 lutego 2021, godz. 11:00

Jak rozpocząć przygodę z narzędziem SciVal?
SciVal to narzędzie do analizy danych zawartych w bazie Scopus, które umożliwia wizualizację osiągnięć instytucji naukowych, porównanie z innymi jednostkami, ocenę potencjalnych współpracowników oraz partnerów, a także analizowanie trendów w światowej nauce. Podczas szkolenia zobaczysz do czego mogą posłużyć dostępne wskaźniki oraz to, że każdy może wykonać nawet skomplikowane analizy w kilka minut.
Podczas tego webinarium dowiesz się:
 • czym jest SciVal oraz na jakich danych bazuje
 • jak uzyskać do niego dostęp
 • jak działa nawigacja i gdzie należy „kliknąć” w poszukiwaniu odpowiedzi
 • teoria połączona z praktyką w przystępnym przekazie
 
16 lutego 2021, godz. 11:00

Cele zrównoważonego rozwoju ONZ - jak analizować wskaźniki bibliometryczne?
Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 zawierająca Cele została przyjęta przez wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ. W państwach członkowskich różne organizacje monitorują tę kwestię, specjalnie powołane agendy rządowe lub krajowe urzędy statystyczne. Ale czy nie zastanawiasz się jak Ty jako naukowiec lub twoja instytucja partycypujecie w Światowych wyzwaniach? Może słyszałeś o jakiś innych możliwościach finansowania badań powiązanych z SDG i chciałbyś sprawdzić czyje publikacje tam się pojawiają? Nasze webinarium to dobre miejsce na postawienie pierwszego kroku w kierunku analizy SDG z perspektywy bibliometrycznej.
Podczas webinarium dowiesz się:
 • gdzie szukać informacji odnośnie SDG
 • SDG, a publikacje, cytowania i wskaźniki
 • wstęp do analizy - czy moje publikacje wpisują się w SDG?
 
23 lutego 2021, godz. 11:00

Jak łatwo wydawać czasopismo i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców?
Dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystanie z Digital Commons ułatwia udostępnianie wyników badań Twojej instytucji i zwiększa jej zasięg.
 
2 marca 2021, godz. 11:00

20 ciekawych rozwiązań, które znajdą zastosowanie w repozytorium instytucjonalnym
Wraz z rozwojem nauki cyfrowej, ewoluowała rola IR. Niezależnie od tego, czy tworzysz swoje repozytorium przez 6 miesięcy, czy 6 lat, nowoczesne repozytorium prezentuje więcej niż tylko artykuły pracowników naukowych. Dołącz do nas, aby poznać niektóre z ekscytujących zmian, jakie widzimy w repozytoriach Digital Commons. Z naszego webinarium wyniesiesz pomysły na rozszerzenie fukncjonalności swojego repozytorium, w tym:
 • nowe rodzaje treści, takie jak podcasty, historie mówione oraz czasopisma dwujęzyczne i obcojęzyczne
 • funkcje interaktywne, takie jak natywne przesyłanie strumieniowe i osie czasu
 • możliwości techniczne wbudowane w system, w tym dostępne strony tytułowe i Plum X Metrics
 
9 marca 2021, godz. 11:00

Jak pracować z profilem autora i preprintami w bazie Scopus?
Przy średnim procesie recenzowania trwającym nieco ponad rok, PrePrints i Author Profiles dają Ci przewagę w ocenie pracy autora i potencjalnych możliwości współpracy - dołącz do nas, aby dowiedzieć się:
 • w jaki sposób tworzone są profile autora
 • jakie informacje możesz zdobyć na podstawie profilu autora
 • co to są preprinty
 • dlaczego w bazie Scopus są dostępne preprinty
 
16 marca 2021, godz. 11:00

SciVal dla naukowca - kierunek współpraca, jak szukać współpracowników?
Przy średnim procesie recenzowania trwającym nieco ponad rok, PrePrints i Author Profiles dają Ci przewagę w ocenie pracy autora i potencjalnych możliwości współpracy.
Podczas webinarium dowiesz się:
 • co mogą powiedzieć dane bibliometryczne w kontekście współpracy
 • jakie narzędzia i funkcjonalności mamy do dyspozycji
 • jak współpraca wpływa na nasze wskaźniki
 
23 marca 2021, godz. 11:00

Poznaj nowe możliwości finansowania badań z całego świata
Niezależnie od tego, czy szukasz grantu na kolejny projekt naukowy, stypendium za granicą, czy chcesz sfinansować swój udział w nadchodzącej konferencji, tutaj znajdziesz narzędzia do ich wyszukiwania. Dołącz do mnie, aby dowiedzieć się, jak znaleźć odpowiednie możliwości finansowania dla swoich badań.
 
30 marca 2021, godz. 11:00