TYP | baza pełnotekstowa
KATEGORIA | nauki ścisłe, nauki biomedyczne
DOSTĘP | sieć PG i zdalnie przez system HAN

Cambridge University Press (CUP) jest najstarszym wydawnictwem uczelnianym na świecie. Na nowej platformie Cambridge Core udostępnia 360 tytułów czasopism akademickich i ok. 30 000 książek z nauk ścisłych i medycyny oraz humanistyki i nauk społecznych. Wiele z nich należy do wiodących publikacji w swojej dziedzinie i jako całość stanowi obecnie jedną z najbardziej wartościowych kolekcji akademickich.

Elektroniczne czasopisma CUP udostępniane są w formie kolekcji. Politechnika Gdańska zakupiła dostęp do STM Collection (Science, Technology, Medicine) w ramach polskiego konsorcjum akademickiego, która obejmuje 162 tytuły z obszaru nauk ścisłych, technologii i medycyny.

LISTA DOSTĘPNYCH TYTUŁÓW | plik xlsx


Zgodnie z umowami licencyjnymi, zabronione jest tworzenie lokalnych archiwów na podstawie udostępnionych baz danych (zabronione jest drukowanie oraz przegrywanie na własne komputery całych numerów czasopism lub materiałów konferencyjnych).
Liczba jednorazowo pobieranych artykułów powinna odpowiadać rzeczywistym potrzebom wynikającym z pracy naukowej lub naukowo-dydaktycznej. Nadużycia w tym zakresie mogą powodować odłączenie bazy przez dystrybutora.
Tłumaczenie licencji