TYP | baza pełnotekstowa
KATEGORIA | interdyscyplinarna
DOSTĘP | sieć PG i zdalnie przez system HAN

Uwaga! Aby uzyskać dostęp do Ibuk Libra spoza sieci PG, nie jest wymagany kod PIN. Logujemy się poprzez stronę Biblioteki klikając link HAN. Po pojawieniu się formularza, należy wpisać login i hasło biblioteczne.

IBUK Libra to pierwszy polski serwis książek elektronicznych. Baza zawiera elektroniczne wersje książek publikowanych przez najważniejsze polskie wydawnictwa naukowe, m.in.: PWN, Wolters Kluwer, WNT, WKiŁ oraz wydawnictwa naukowe wyższych uczelni. IBUK Libra zapewnia całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca do największego zbioru polskojęzycznych publikacji specjalistycznych, naukowych i popularnonaukowych.

Spersonalizowana sfera publikacji w chmurze (osobiste konto myIBUK) umożliwia stworzenie własnej półki z książkami oraz zaawansowaną pracę z tekstem, m.in.: tworzenie notatek, zaznaczanie i tagowanie fragmentów książki, zaawansowane przeszukiwanie treści, sprawdzanie trudnych pojęć i słów (również obcojęzycznych) w bazie wiedzy PWN (słowniki/encyklopedie), dostosowanie układu tekstu do każdego urządzenia (komputer stacjonarny, laptop, tablet, smartfon).

Politechnika Gdańska posiada dostęp do 1246 książek, głównie z takich dziedzin jak nauki ekonomiczne (finanse i bankowość, gospodarka światowa, informatyka w biznesie, metody ilościowe, zarządzanie, organizacja, strategie), nauki matematyczno-przyrodnicze (chemia, fizyka, matematyka, nauki o ziemi, technika), informatyka (aplikacje, bazy danych, Internet, programowanie), nauki społeczne, socjologia, informacja naukowa oraz medycyna i prawo.