_____________________________________________________________________________________________

 

Studenci Politechniki Gdańskiej przyjęci w ramach systemu eRekrutacji na I rok studiów (I i II stopnia, studia stacjonarne i niestacjonarne, rok akademicki 2018/2019) mają już utworzone konta w systemie bibliotecznym.

Przed rozpoczęciem korzystania z zasobów i katalogów oraz komputerów bibliotecznych każdy student powinien aktywować swoje konto. Do aktywacji konta należy podać nr karty bibliotecznej oraz e-mail wygenerowany przez system MojaPG (s123456@student.pg.edu.pl, gdzie 123456 to numer albumu/indeksu/legitymacji) lub e-mail podany w systemie eRekrutacji.

Elektroniczna Legitymacja Studencka (ELS) pełni rolę karty bibliotecznej. Numer karty bibliotecznej jest unikalny, student może mieć tylko jedno konto w katalogu. Nr karty bibliotecznej ma postać: 5200999999, gdzie 5200-kod Politechniki Gdańskiej, 999999-nr albumu (np.5200123456).

Konto biblioteczne należy aktywować w komputerowym Katalogu Biblioteki Politechniki Gdańskiej (katalog online). Po kliknięciu przycisku Aktywacja konta/Zapomniałeś hasła? Kliknij TUTAJ… wyświetli się formularz, w którym należy podać nr karty bibliotecznej oraz adres e-mail otrzymany w systemie eRekrutacji i kliknąć przycisk Zmień hasło.

System wygeneruje nowe hasło i prześle je na podany e-mail. Następnie należy zalogować się w katalogu online przy użyciu wygenerowanego hasła i zmienić hasło na własne. Konto zostanie aktywowane.

Konto czytelnika jest aktywne przez cały okres studiów I stopnia. W przypadku kontynuacji studiów II stopnia, konto należy reaktywować.

Dla użytkowników biblioteka udostępnia ponad 160 stanowisk komputerowych, z których po zalogowaniu się własnym loginem i hasłem bibliotecznym w sieci PG, mogą uzyskać dostęp do:

  • Internetu
  • naukowych baz danych (e-czasopisma, e-książki)
  • katalogów bibliotecznych.

EDUROAM

Studenci mogą korzystać z Internetu bezprzewodowego.
Dostęp do Internetu z komputerów osobistych możliwy jest poprzez usługę Eduroam [więcej] – w razie pytań skontaktuj się z Centrum Usług Informatycznych osobiście: w Gmachu Głównym PG, pokój 256C, pn.-pt., godz. 7:30-15:30; elektronicznie: zgloszenia.pg.edu.pl.; helpdesk@pg.edu.pl; telefonicznie: +48 58 348 63 37.