Portale naukowe

RESERACH GATEAcademia.edu

ResearchGATE oraz Academia.edu umożliwiają wymianę wiadomości w sieci, utrzymywanie kontaktów z innymi użytkownikami na forach internetowych, udział w wirtualnych grupach dyskusyjnych etc. Nowe platformy udostępniają naukowcom różne aplikacje, skutecznie zachęcając do zacieśniania współpracy i wymiany wiedzy.

SCIENTIX

Scientix jest społecznością internetową zajmującą się metodyką nauczania przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, otwartą dla nauczycieli, naukowców, legislatorów, przedstawicieli lokalnych środowisk oraz wszystkich zainteresowanych tym tematem.

Jakie usługi oferuje Scientix?

  • Naukowa baza danych - materiały i raporty naukowe oraz akty prawne
  • Tłumaczenie na zamówienie
  • Społeczność - forum i chat-room
  • Wiadomości i wydarzenia - system informacyjny on-line poświęcony międzynarodowej tematyce naukowej oraz kalendarz przyszłych wydarzeń i szkoleń
  • Najnowsze wiadomości - wielojęzykowy informator Scientix jest wysyłany raz w miesiącu do zarejestrowanych użytkowników.


   RESEACHER ID

ResearcherID jest w pełni zintegrowany z platformą Web of Knowledge / WoS (m.in. SCI). Portal umożliwia identyfikację autora, stworzenie publicznego profilu, utworzenie listy własnych prac naukowych (z bezpośrednim linkiem do WoS i informacji o cytowaniach) i zarządzanie tą listą oraz dostęp do multidyscyplinarnej społeczności naukowców. Researcher ID ułatwia również kontakt z naukowcami z innych krajów.

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.