EBSCO
Web of Science
IEEE
Elsevier
LIBER
Inne
Webinarium Data Dostęp
Przegląd narzędzi EBSCOhost przydatnych w pracy badawczej
Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.
16.09.2021
godz.12:30
Link do rejestracji
Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce
Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.
17.09.2021
godz.12:00
Link do rejestracji
Aplikacja mobilna EBSCO w 20 minut
Przegląd funkcji dostępnych w nowej aplikacji mobilnej EBSCO, razem z możliwością pobierania e-książek. Wszystko w zaledwie 20 minut.
21.09.2021
godz.12:00
Link do rejestracji
Lista publikacji A-Z w nowej odsłonie
Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.
24.09.2021
godz.11:30
Link do rejestracji
Tworzenie i zarządzanie indywidualnym kontem Moje EBSCOhost
Praktyczna sesja dedykowana tworzeniu indywidualnego konta na platformie EBSCOhost. Po sesji uczestnicy będą wiedzieli jak założyć darmowe konto na platformie i jakie korzyści z tego płyną, w tym zapisywanie wyników na stałe, tworzenie powiadomień, zapisywanie linków do wyszukiwania, tworzenie folderów specjalnych.
29.09.2021
godz.11:30
Link do rejestracji
Flipster – nagradzane źródło e-wydań czasopism
Podczas szkolenia przyjrzymy się narzędziu do przeglądania i czytania popularnych tytułów magazynów i czasopism w wersji cyfrowej.
30.09.2021
godz.12:30
Link do rejestracji

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.