EBSCO
Web of Science
IEEE
Elsevier
LIBER
Inne
Webinarium Data Dostęp
Lista publikacji A-Z w nowej odsłonie
Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.
07.07.2020
godz.11:00
Link do rejestracji
Zabierz e-książki EBSCO na wakacje!
Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
  • jak korzystać z e-książek online
  • jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
  • jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach
07.07.2020
godz.13:00
Link do rejestracji
Jak działa wyszukiwarka naukowa EBSCO i dlaczego warto z niej korzystać?
Szkolenie dedykowane wyszukiwarce naukowej EDS. Na kilkunastu praktycznych przykładach przyjrzymy się jak działa narzędzie, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwania, jak znaleźć dostęp do pełnych tekstów. Dokonamy przeglądu najważniejszych funkcji i udogodnień.
08.07.2020
godz.10:30
Link do rejestracji
Przegląd modułu raportowania w panelu administracyjnym EBSCOadmin
Podczas szkolenia dokonamy ogólnego przeglądu modułu raportowania dla baz i narzędzi EBSCO. Pokażemy jak sprawdzać wykorzystanie poszczególnych baz, e-książek oraz interfejsów.
08.07.2020
godz.12:30
Link do rejestracji
Wyszukiwanie artykułów na temat aktualnej sytuacji gospodarczej za pomocą bazy Business Source Ultimate
Szkolenie dedykowane bazie Business Source Ultimate, która stanowi doskonałe źródło informacji na temat aktualnej sytuacji gospodarczej na świecie. Na praktycznych przykładach przyjmy się jak wyszukiwać artykuły, materiały branżowe, informacje o firmach, analizy typu SWOT itp.
09.07.2020
godz.10:30
Link do rejestracji
Dlaczego hasła przedmiotowe są istotne podczas tworzenia strategii wyszukiwawczej?
Sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokażemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.
09.07.2020
godz.12:00
Link do rejestracji
Bądź na bieżąco z nowościami dostępnymi na platformie EBSCOhost dzięki powiadomieniom dotyczącym wyszukiwań oraz publikacji
Podczas szkolenia pokażemy jak tworzyć powiadomienia dotyczące wyszukiwań oraz publikacji, podkreślając jednocześnie korzyści płynące z osobistych ustawień.
13.07.2020
godz.12:30
Link do rejestracji
Micro session: zapisywanie, zarządzanie i dzielenie się wynikami wyszukiwań
Podczas szkolenia pokażemy sposoby pracy z pełnym tekstem oraz danymi bibliograficznymi artykułów. Przejrzymy opcje pobierania artykułów, tworzenia bibliografii, współpracy z oprogramowaniem tj. Zotero, EndNote, Mendeley.
14.07.2020
godz.12:00
Link do rejestracji
It’s All About That Data: a webinar about digital preservation
EBSCO and Arkivum, provider of digital preservation and archiving solutions, hosted an informational webinar about digital preservation. The presenter laid out the tasks involved in planning for long-term data use and reuse, including tips for making the process effective and more affordable. Webinar walked through and clarified the FAIR data principles. Watch the webinar replay for more details and useful resources to assist with preserving your data and collections.
Materiał archiwalny Link

Aby móc korzystać z funkcjonalności należy zainstalować wtyczkę Flash.