Natura? Znajdziesz mnie w bibliotece! Tydzień Bibliotek na PG

Zielona, kwitnąca, eko – będzie Biblioteka PG podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek. W tym czasie otwieramy szczególnie szeroko drzwi dla Matki Natury i spragnionych kontaktów z nią czytelników. Marzysz o własnym skrawku zieleni – choćby na balkonie, czy w skrzynce na parapecie? Odwiedź Wypożyczalnię w Gmachu Głównym – każdy, kto w tym czasie wypożyczy lub odda książkę otrzyma nasiona. Maciejka, kocimiętka, niecierpek (ale nie tylko…) – wybierz coś zielonego dla siebie!

Odnawialne źródła energii, zielona chemia, zmiany klimatyczne, ekologia, ogrodnictwo – tym żyjesz? Przyjdź do biblioteki i zobacz nasze propozycje „zielonych książek” – specjalne kolekcje czekać będą w holu przy Wypożyczalni w Gmachu Głównym i Regionalnej Bibliotece Nanotechnologii. Wypożycz, co tylko wpadnie Ci w oko.

Wolisz zostać na łonie natury? Śledź nasze profile w mediach społecznościowych! Tam jeszcze więcej zielonych czytelniczych inspiracji oraz ogrodniczych porad, a także #greenchallenge.

A my? Wyjdziemy w tym tygodniu na zieloną trawkę! Frisbee, badminton, tai chi (wszystko w zgodzie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi!) pozwolą nam dotlenić mózg, byśmy mogli dalej z entuzjazmem pracować dla WAS.