Ogólnopolski Wirtualny Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej

Politechnika Gdańska zaprasza maturzystów i nauczycieli na Ogólnopolski Wirtualny Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej, który rozpocznie się 19 marca o godz. 9:00 w studiu telewizyjnym w Gmachu Głównym. Poranny program „Dzień dobry z Politechniką Gdańską” będzie transmitowany na kanałach YouTube i Facebook PG; wystąpią w nim między innymi studenci, absolwenci i wykładowcy. Program będzie także okazją do przedstawienia wyników Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021.

Wirtualny Dzień Otwarty PG to możliwość spotkania ze społecznością akademicką uczelni. W ramach czatów, warsztatów i webinarów będzie można bezpośrednio porozmawiać ze studentami i wykładowcami oraz dowiedzieć się, jak wyglądają studia na PG. Nauczyciele z Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość przedstawią proste (i szybkie) sposoby rozwiązania trudnych zadań matematycznych, które mogą pojawić się na tegorocznej maturze.

Bibliotekarze podpowiedzą, gdzie szukać rzetelnej pomocy przygotowując się do matury – nie tylko z matematyki; rekomendacje przez cały dzień pojawiać się będę na profilu facebookowym Biblioteki PG:

https://www.facebook.com/BibliotekaPG/

Tam również odbędzie się konkurs z nagrodami – w kilku odsłonach.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Szczegółowy program Wirtualnego Dnia Otwartego Politechniki Gdańskiej oraz rejestracja na wydarzenia dostępne są na stronie:

  https://wirtualna.pg.edu.pl/