Tydzień Bibliotek

W ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek staraliśmy się zaangażować naszych czytelników i sprawić, by spojrzeli na nas świeżym okiem.

Gra "Tajemnice 9 czytelni" była pretekstem, by odwiedzić wszystkie biblioteki wydziałowe Politechniki Gdańskiej. Okazało się, że nasz Wszechświat (zwany inaczej Biblioteką Politechniki Gdańskiej) nie ma przed czytelnikami tajemnic. Najwięcej wypełnionych kart gry wymienili na nagrody studenci Wydziałów: Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, Mechanicznego oraz Inżynierii Lądowej i Środowiska. Gratulujemy!

"Świat mnie inspiruje..." to tytuł wystawy malarstwa i rysunku Krystyny Rasińskiej-Boncy. Nie przypadkiem wystawa ta była prezentowana właśnie podczas Tygodnia Bibliotek – autorka bowiem na co dzień pracuje w Bibliotece Politechniki Gdańskiej na Wydziale Mechanicznym. Od 2005 roku, w wolnym czasie, uczy się rysunku i różnych technik malarskich. Dla wielu odwiedzających w tych dniach Bibliotekę PG było to sporym zaskoczeniem...

GALERIA - fot.: Urszula Szybowska