Wypożyczenia

Książki możemy wypożyczać na trzy sposoby:

  • zamówienie  ze strony domowej Biblioteki poprzez komputerowy katalog online.

Logujemy się do katalogu i zamawiamy książkę z lokalizacji Magazyn Biblioteki.  Po otrzymaniu potwierdzenia zrealizowania zamówienia pocztą elektroniczną (jeśli podamy swój adres e-mail) lub sprawdzając swoje konto w kategorii do odebrania, odbieramy książki osobiście w Bibliotece Głównej w Wypożyczalni (Informatorium), okazując legitymację studencką. Do egzemplarzy magazynowych mozna ustawic się w kolejkę.

  • poprzez urządzenie samoobsługowe z księgozbioru dydaktycznego znajdującego się w wolnym dostępie w holu Biblioteki.

Wybieramy poszukiwaną książkę z półki i samodzielnie za pomocą urządzenia samoobsługowego dokonujemy wypożyczenia.

  • bezpośrednio u bibliotekarza - możemy wypożyczyć książki na krótki termin, które w katalogu komputerowym mają kategorię wypożyczenie krótkoterminowe (4 dni) lub książka w czytelni oraz tzw. hot (1dzień).

Studenci mogą wypożyczyć maksymalnie 10 książek. Książki należy oddać w terminie lub prolongować online na kolejny miesiąc. Niedotrzymanie terminu zwrotu skutkuje naliczeniem opłaty zgodnie z Cennikiem usług i opłat bibliotecznych.

Jeżeli nie znajdziesz książki w katalogu online lub wszystkie egzemplarze są wypożyczone poszukaj w bazie Ibuk Libra i czytaj on-line w domu lub korzystaj z bazy NASBI

Więcej informacji znajdziesz w Zasadach wypożyczeń zbiorów z biblioteki