Ogólnopolska Konferencja Biotechnologów i Mikrobiologów BIOMILLANIUM 2017 - plakat

Pobierz plakat

Gmach Główny PG

Ogólnopolska Konferencja Biotechnologów i Mikrobiologów

BioMillenium 2017, Gdańsk 6 – 8 września 2017

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Organizacyjnego mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Konferencji BioMillenium 2017 – "Trendy i rozwiązania w biotechnologii i mikrobiologii", która odbędzie się w dniach 6-8 września 2017 na terenie Politechniki Gdańskiej w Gdańsku.

Głównym organizatorem Konferencji jest Katedra Biotechnologii Molekularnej i Mikrobiologii Politechniki Gdańskiej oraz Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów.

Współorganizatorami są również Katedra Mikrobiologii i Katedra Immunologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Prezentowane prace będą podzielone na trzy tematyczne sesje:

Biotechnologia w przemyśle, rolnictwie i środowisku

Biotechnologia w medycynie i biologii molekularnej

Mikrobiologia kliniczna i molekularna

Konferencja rozpocznie się wykładem przedstawiającym sylwetkę, zainteresowania i osiągnięcia naukowe zmarłego w ubiegłym roku prof. dr hab. Józefa Kur, założyciela Katedry Biotechnologii Molekularnej i Mikrobiologii Politechniki Gdańskiej oraz naukowca, który swoimi pracami wiele wniósł do mikrobiologii i biotechnologii.  

Przewidujemy wykłady plenarne, prezentacje ustne, sesję plakatową oraz warsztaty praktyczne prowadzone przez firmy. Mamy nadzieję, że prezentacje Państwa wyników badań naukowych wykażą, że biotechnologia i mikrobiologia nie jest wciąż dziedziną „nauki przyszłości”, ale już dziś przyniosła rozwiązania stosowane w wielu gałęziach przemysłu i w medycynie oraz coraz częściej wykorzystują nowoczesne technologie.   

Wierzymy, że Konferencja będzie okazją do nawiązania kontaktów umożliwiających efektywną współpracę. Zapraszamy do udziału w Konferencji pracowników naukowych, doktorantów,  studentów, członków Towarzystw oraz ich sympatyków. 

Uczestnicy Konferencji otrzymają certyfikat uczestnictwa, punkty edukacyjne KIDL, a przesłane abstrakty zostaną opublikowane w piśmie Postępy Mikrobiologii.

PUNKTY EDUKACYJNE KIDL - 15

Na podstawie art. 47 pkt 8 i 12. ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o diagnostyce laboratoryjnej (tj.: Dz. U. z 2014 r., poz. 1384 ze zm.) oraz Uchwały Nr 17/IV/2015 Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych z dnia 17 kwietnia 2015 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu uzyskiwania rekomendacji dla szkolenia podyplomowego w celu realizacji obowiązku doskonalenia zawodowego diagnostów laboratoryjnych.

Życzymy miłego pobytu w Gdańsku.

Organizatorzy Konferencji BioMillenium 2017