Badania kliniczne z udziałem ludzi - webinarium

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej ponownie zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium "Badania kliniczne z udziałem ludzi: projektowanie, fazy badań, wymagania", które odbędzie się już 16 marca br. w godzinach 11.00-13.30 na platformie Microsoft Teams.

Rejestracja na 2 termin webinarium: https://app.evenea.pl/event/badkliniczne2-ctwt/

Badanie kliniczne stanowi nierozerwalny związek między postępem w dziedzinie technologii badań medycznych, a lepszą opieką zdrowotną. Jest to element badań medycznych w dziedzinie zdrowia, mających na celu uzyskanie wiedzy cennej dla zrozumienia chorób ludzkich, zapobiegania i leczenia chorób oraz profilaktyki zdrowia. Badanie kliniczne to naukowy termin oznaczający test lub badanie leku, terapii, procedury chirurgicznej, wyrobu medycznego lub odżywiania lub zmian zachowań u ludzi. Badanie przeprowadzane jest w celu ustalenia czy lek, terapia, procedura jest bezpieczna i skuteczna dla ludzi.

Agenda spotkania

1.     Badania kliniczne w Polsce i na świecie, fazy badań klinicznych – definicje

2.     Badania kliniczne fazy I (faza 0, FIH, Badania interakcji z pokarmem, interakcji międzylekowych, badania w niewydolności wątroby i nerek)

3.     Wymagania wobec ośrodka badawczego

4.     Wymagania wobec Badaczy

5.     Różnice w sposobie pozyskiwania zgody na badanie

6.     Prezentacja wideo Ośrodka Badań Klinicznych Wczesnych Faz UCK

Prelegent

Dr Blanka Seklecka - manager Ośrodka Badań Klinicznych Wczesnych Faz UCK w Gdańsku. Od 9 lat związana z badaniami klinicznymi I fazy i badaniami przedklinicznymi, z pasji naukowiec ze stopniem doktora, ukończyła studia MBA, koordynator Grupy ds. ośrodków badawczych Stowarzyszenia Dobrej praktyki Badań Klinicznych, ekspert ds. rozwoju klinicznego firmy SGPlus, laureatka międzynarodowej nagrody Clinical Trials Lifetime Achievement, wykorzystuje zagraniczne doświadczenie zawodowe w celu stworzenia pierwszego akademickiego interdyscyplinarnego Ośrodka Badań Klinicznych Faz Wczesnych.

Organizator

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG, kontakt: promocja.ctwt@pg.edu.pl