Goldman Sachs Ethical Hacking workshop

Are you interested in career in Cybersecurity? Goldman Sachs Engineering invites students and recent graduates to join the second edition of the online ‘Ethical Hacking’ workshop to take the first step towards career in Cybersecurity. During the event you will have a free week-long access to Immersive Labs platform and an opportunity to learn how application owners can defend against attacks, practice and execute many exploitation techniques used in everyday life of a penetration tester including SQL Injection, Cross Site Scripting, Remote Code Execution and many others. You will also network with others and have a lot of fun. Start your journey with Cybersecurity with Goldman Sachs, register by 10 March via GS Events and have a chance to win prizes! If you have any questions, contact us on recruitment-poland@gs.com.

Hej Studencie! Interesuje Cię kariera w cyberbezpieczeństwie? Goldman Sachs Engineering zaprasza studentów i absolwentów do udziału w drugiej edycji warsztatu online „Ethical Hacking” który pozwoli Ci zrobić pierwszy krok w kierunku kariery w cyberbezpieczeństwie. Podczas wydarzenia otrzymasz darmowy dostęp do platformy Immersive Labs, będziesz miał/miała okazję dowiedzieć się, jak właściciele aplikacji mogą bronić się przed atakami, przećwiczyć wiele technik używanych w życiu codziennym pentestera, w tym SQL Injection, Cross Site Scripting, Remote Code Execution i wiele innych. Będzie to dobra okazja do nawiązania kontaktów i świetna zabawa. Rozpocznij swoją podróż z cyberbezpieczeństwem z Goldman Sachs, zarejestruj się przez GS Events do 10 marca i wygrywaj nagrody! Jeżeli macie jakieś pytania, napiszcie na recruitment-poland@gs.com.