Science4Fotball StartUp Challenge - szansa dla młodych przedsiębiorców rozwijających pomysły mogące mieć zastosowanie w świecie sportu.

1 i 2 maja w Warszawie, na stadionie Legii odbędzie się druga edycja kongresu Science4Football. Jako Innovation Partner kongresu, firma EY Polska wspiera merytorycznie i organizacyjnie StartUp Challenge – organizowany w ramach kongresu konkurs na najciekawszy startup w obszarze technologii dla sportu.

Science4Fotball to kongres poświęcony wpływowi i wykorzystywaniu osiągnięć naukowych                             i technologicznych we współczesnym sporcie, w szczególności w piłce nożnej. Podczas wydarzenia wystąpią międzynarodowi eksperci branżowi, w tym przedstawiciele europejskich i polskich klubów, które są liderami innowacji i zastosowania najnowszych osiągnięć technologicznych w zarządzaniu i przygotowaniu swoich zespołów.

Jednym z elementów programu będzie finał StartUp Challenge – konkursu dla startupów, które adresują potrzeby świata sportu np. w zakresie przygotowania fizycznego, motoryki, regeneracji lub odżywiania. Do udziału można się zgłaszać  poprzez formularz umieszczony na stronie www.science4football.com.

Poszukiwane będą w szczególności startup’y oferujące rozwiązania w zakresie:

  1. Sport performance & AI.
  2. Przygotowanie fizyczne & HealtTech.
  3. Prewencja kontuzji lub ich leczenie & MedTech.
  4. Przygotowanie mentalne.
  5. Analityka taktyczna & Big Data.
  6. Wearables & Internet of Things.

Zespół EYnovation z firmy EY Polska wspierać będzie organizatorów w wyborze najlepszych spośród startupów zgłoszonych do konkursu, a finalistom pomoże przygotować się do wystąpienia, jakie dadzą w ramach finału konkursu podczas trwania kongresu.

Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani przez doświadczonych członków międzynarodowego jury po zaprezentowaniu swoich rozwiązań  podczas pierwszego dnia kongresu.

Nagrodami jest m.in. wizyta z ekspertami LegiaLab w jednym z najsłynniejszych i najbardziej utytułowanych klubów świata AC Milan.

Harmonogram konkursu:

  • 21.04 -> termin nadsyłania zgłoszeń (http://science4football.com/startups/)

 

  • 23.04 -> ogłoszenie wyników wyboru finalistów Startup Challenge, którzy wystąpią na konferencji Science4Footbal

 

  • 30.04 ->  trening z wystąpień publicznych i próba generalna w EY Wavespace

 

  • 01.05 - > wystąpienie finalistów StartUp Challenge na Stadionie Legii

***

Firma EY to światowy lider w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego oraz transakcyjnego. W ramach swojej praktyki współpracuje ze startup’ami, między innymi poprzez EYnnovation - specjalny program zapewniający pełną ofertę usług i wsparcia dla młodych firm i przedsiębiorców  o wysokim potencjale wzrostu.