Zgłoś pomysł i działaj w Gdyni. Konkurs „Gdyński Biznesplan”

Miasto Gdynia zaprasza do udziału w 19. edycji konkursu „Gdyński Biznesplan” wszystkich, którzy mają pomysł na nowy biznes, produkt lub usługę i chcą opracować profesjonalny biznesplan, by następnie wcielić go w życie. Pula nagród w tej edycji konkursu to aż 100 tys. zł. Aby zgłosić swój pomysł wystarczy do 31 stycznia wypełnić formularz dostępny na stronie www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.

Główna nagroda finansowa w konkursie „Gdyński Biznesplan” wynosi 30 tys. zł. Za zajęcie drugiego i  trzeciego miejsca – odpowiednio 20 i 10 tys. zł. Laureaci otrzymają również atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz w formie świadczeń wspierających założenie i rozwój działalności gospodarczej, a także dalszą edukację menedżerską.

– Udział w konkursie „Gdyński Biznesplan” to oczywiście atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Ale korzyści jest dużo więcej i to dla każdego uczestnika. Wszyscy startujący w konkursie zyskują wiedzę niezbędną nie tylko na początku biznesowej drogi. Mają też możliwość poszerzenia sieci wartościowych kontaktów. Zwłaszcza teraz, gdy funkcjonujemy w zmiennej i trudnej do przewidzenia rzeczywistości rynkowej, warto korzystać z wiedzy doświadczonych praktyków biznesu, którzy dla uczestników konkursu są „na wyciągnięcie ręki”. Zachęcamy do udziału. Działaj! Zgłoś pomysł i rozwijaj biznes w Gdyni – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Autorzy pomysłów zgłoszonych prawidłowo do konkursu zostaną zaproszeni do udziału w szkoleniach i warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych trenerów i praktyków biznesu. Dowiedzą się podczas nich m.in. jak przygotować dobry biznesplan, jak wykonać badanie rynku, jak skonstruować budżet, gdzie i w jaki sposób szukać klientów i się z nimi komunikować, jak promować swoje produkty i usługi. Zapoznają się też z kwestiami prawnymi, które trzeba wziąć pod uwagę prowadząc własną firmę. Nauczą się również, jak atrakcyjnie prezentować swoje biznesowe pomysły.

– Zgłoszenie pomysłu do konkursu to pierwszy krok. Drugi to udział w warsztatach i szkoleniach. Trzeci – najważniejszy dla uczestników – to złożenie gotowego biznesplanu. Będą mieli na to czas do 31 marca 2021 roku. Do finału, by zaprezentować swoje pomysły przed jury, zaproszeni zostaną autorzy najciekawszych i najlepiej przygotowanych biznesplanów. Kto wygra 19. edycję konkursu, dowiemy się podczas Gali Finałowej zaplanowanej na czerwiec – mówi Beata Grzegorska z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Organizowany nieprzerwanie od 2003 r. konkurs „Gdyński Biznesplan” ma na celu promocję przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą, ale nie mają jeszcze odpowiednich środków finansowych czy wiedzy i doświadczenia.

Organizatorem konkursu jest Miasto Gdynia. Głównymi partnerami są PKO Bank Polski, Refinitiv i Radmor.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl i na Facebooku