ZRÓB KOLEJNY KROK W KARIERZE Z NOWYM EUROPASSEM

Z przyjemnością informujemy, iż na mocy Decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2018/646 z dnia 18 kwietnia 2018 roku 1 lipca 2020 roku uruchomiona zostaje nowa odsłona usługi Europass.

Narzędzia i informacje udostępnione na platformie stworzonej przez Komisję Europejską pomogą wszystkim użytkownikom lepiej zarządzać edukacją i karierą.

Użytkownicy nowej platformy mogą utworzyć bezpłatny profil, wygenerować CV lub list motywacyjny w wybranym formacie, a całość zachować w bibliotece dokumentów. Na platformie dostępne są również ciekawe propozycje ofert pracy i kursów, które system automatycznie dostosowuje do umiejętności i zainteresowań wskazanych w profilu użytkownika. Nowy Europass wprowadza jednocześnie możliwość wykorzystania cyfrowych poświadczeń (ang. digital credentials) tj. narzędzi cyfrowego opisu i walidacji efektów nauczania, uprawnień zawodowych i kwalifikacji.

Wszystkie informacje i funkcjonalności na platformie Europass dostępne są bezpłatnie w 29 językach.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń on-line zorganizowanych przez Komisję Europejską z okazji wdrożenia nowego Europass:

1 lipca 2020, godzina 12 pm transmisja konferencji prasowej z Brukseli z udziałem wiceprzewodniczącego M. Schinas’a, wiceprezesa wykonawczego V. Dombrovskis’a i komisarza N. Schmita. 

Transmisja konferencji: tutaj

Po zakończeniu konferencji za pośrednictwem @EU_Social na Twitterze udostępniony zostanie film “Europass: zrób kolejny krok”.

Na bieżąco, za pośrednictwem mediów społecznościowych Facebook i Twitter można śledzić posty publikowane przez poszczególne Krajowe Centra Europass w Europie. Zapraszamy do śledzenia i polubienia wpisów na FB Europass Polska

Warto dodać, iż uruchomienie nowej platformy Europass pokrywa się z wdrożeniem przez Komisję Europejską 4 inicjatyw politycznych:

  1. Komunikatu w sprawie „Europejskiej agendy umiejętności na rzecz zrównoważonej konkurencyjności, sprawiedliwości społecznej i elastyczności”
  2. Wniosku Rady UE w sprawie „Kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) na rzecz zrównoważonej konkurencyjności, sprawiedliwości społecznej i elastyczności”
  3. Komunikatu w sprawie „Wsparcia zatrudnienia młodzieży: Pomost do zatrudnienia następnego pokolenia”
  4. Wniosku Rady UE w sprawie „Pomostu do zatrudnienia – wzmocnienie gwarancji dla młodzieży”