Portathon Baltic 2020 I Online Port Technology Hackathon

Online Port Technology Hackathon

Porty morskie to gałąź gospodarki, w której technologia optymalizuje i rozwija działalność nad Bałtykiem. Śmiałe decyzje i konsekwencja w innowacyjnym działaniu zmieniają rzeczywistość. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot we współpracy z Portem Morskim w Kłajpedzie przygotowali nie lada wyzwanie.

3 dni, podczas których młodzi inżynierowie, pasjonaci nowych technologii i ochrony środowiska będą mogli pracować nad rozwiązaniami dla nadbałtyckich portów morskich. 25-27 września wirtualna przestrzeń zmieni się w miejsce powstawania nowych, innowacyjnych rozwiązań morskich.

Wyzwania morskie 

Podczas hackathonu skupimy się na pięciu wyzwaniach tematycznych wyznaczonych przez nadbałtyckie porty morskie:

- Cyfryzacja w logistyce

- Zautomatyzowany sprzęt portowy

- Cyfrowe terminale portowe

• Inteligentny transport

• Cyberbezpieczeństwo morskie 

Podczas hackathonu połączysz siły z innymi uczestnikami. Utworzycie interdyscyplinarne zespoły i w wspólnie będziecie pracować nad prototypami urządzeń i aplikacji służących digitalizacji gospodarki morskiej. Do dyspozycji uczestników będą także znakomici eksperci i mentorzy, którzy przeprowadzą przez proces tworzenia i wdrożenia pomysłu.  

Wydarzenie to po raz drugi zgromadzi zespoły z różnych firm, innowatorów i start-upów z Polski, Litwy i zagranicy. 

W zeszłym roku uczestnicy zaprezentowali 18 rozwiązań technologicznych, a najlepsze zespoły podzieliły się pulą nagród w wysokości 4 000 euro.