Omida Sp. z o.o.

Firma OMIDA świadczy kompleksowe usługi spedycyjne w zakresie transportu intermodalnego. Integrujemy ze sobą różne rodzaje środków transportu oferując produkt najbardziej dopasowany do potrzeb naszych klientów. Naszym klientom oferujemy sprawdzone rozwiązania wynikające z naszego doświadczenia, zawsze zachowując najwyższą jakość naszych usług. Jesteśmy firmą prywatną w 100% z kapitałem polskim. Świadczymy profesjonalną, rzetelną i kompleksową obsługę logistyczno – spedycyjną w zakresie:

  • międzynarodowej spedycji morskiej;
  • międzynarodowej spedycji lotniczej;
  • międzynarodowej i krajowej spedycji drogowej;
  • magazynowania i prowadzenia składu celnego;
  • doradztwa w zakresie szeroko pojętej problematyki transportowo – spedycyjnej, ubezpieczeniowej, logistycznej i handlowej;
  • obsługi celnej.

Firma  Omida sp . z oo została założona przez Bartłomieja Glinka i Marka Rostkowskiego w 2010 roku.

Są do dzisiaj jedynymi udziałowcami i członkami zarządu spółki. Obaj są absolwentami trójmiejskich uczelni oraz studiów MBA.  Firma działa na  rynku usług transportowo – spedycyjnych  a swoim obszarem działalności obejmuje cały świat. Siedziba firmy znajduje się w Gdańsku, w nowoczesnym kompleksie biurowym Olivia Business Centre. Posiada swoje oddziały w Gdyni, Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim, Poznaniu, Katowicach i w Krakowie. Jako grupa zatrudnia ponad 400 osób.  W skład grupy OMIDA wchodzą m. i. takie spółki jak: Visterra Express, Palermo Poland sp z o.o – firma specjalizująca się w transporcie chłodniczym, Virtus Logistics sp z o.o.  – działająca głównie na rynku krajowym, Omida Sea and Air sp. z o.o. kompleksowa obsługa klientów w spedycji morskiej i  lotniczej, agencja celna,  Linkpoint sp z o.o. specjaliści od krajów Beneluxu i Zagłębia Ruhry.

Od początku zarząd firmy przyjął  strategie dynamicznego rozwoju i postawił sobie za cel zbudowanie silnej pozycji na rynku polskim  ze sprzedażą przekraczająca 1 Mld PLN  do 2020 roku. W najbliższej przyszłości spółka chciałby również zaistnieć na rynkach zagranicznych – planowane jest otwarcie przedstawicielstw w Niemczech, Szwecji i Francji. Wizją firmy jest zdobycie pozycji globalnego gracza z biurami na wszystkich kontynentach.

Omida swój sukces upatruje w zaangażowanej kadrze oferując swoim pracownikom dynamiczne możliwości rozwoju. Firma pozyskuje środki z Funduszy Europejskich na szkolenia, nowoczesny system informatyczny jak również na promocję na rynkach zagranicznych – łączna suma grantów w ostatnich dwóch lat to 3 mln PLN.  Zarząd spółki stara się myśleć innowacyjne, szukać przewag konkurencyjnych i tak w następnym roku rusza duży projekt intermodalny polegający na przewozie na głównej trasie naczep w wagonach kieszeniowych a tylko dowóz odbywać ma się truckiem.

W swoich działaniach spółka nie zapomina również o społecznej odpowiedzialności biznesu wspierając różnego typu inicjatywy takie jak: Akademia Rozwoju Osobistego COLUMBUS, Inkubatory przedsiębiorczości na Politechnice Gdańskiej, pierwszoligowy zespół  tenisa stołowego Marabella Sopot, szkoły Fregata.